Logo Starostwo Powiatowe Siemiatycze - Przyjazny Urząd

menu

Licznik odwiedzin

W tym miesiącu: 19489
W sumie: 353744

Archiwum newsów, strona 65

Obrazek dla news_624

Ptasia grypa - apel do hodowców drobiu

18.01.2017

W Polsce pojawiją się koleje  ogniska "ptasiej grypy". Wirus wysoce zjadliwej grypy ptaków (HPAI), podtypu H5N8 – nie jest groźny dla ludzi, ale jest bardzo szkodliwy dla gospodarki i niebezpieczny dla gospodarstw. rolnych Główną przyczyną rozprzestrzeniania się wirusa grypy ptaków H5N8 są zarażone dzikie ptaki. Niestety  przyczyną  bywa  też  człowiek  i  dlatego  przypominamy  o  podstawowych zasadach postępowania. 

więcej

Obrazek dla news_620

"Ostrożańskie Zaguby" wśród najlepszych w Polsce

17.01.2017

Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi od kilku lat organizuje ogólnopolski konkurs dla ponadgimnazjalnych szkół gastronomicznych na najlepszy przepis kulinarny wykorzystujący produkty zarejestrowane jako Chroniona Nazwa Pochodzenia, Chronione Oznaczenie Geograficzne oraz Gwarantowana Tradycyjna Specjalność. Uczniowie Zespołu Szkół Rolniczych w Ostrożanach opracowywali własną recepturę na "Ostrożanskie Zaguby". Przepis zostały wykorzystany i opublikowany w wydanym przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi katalogu "Tradycja w ujęciu młodych, czyli 50 najlepszych przepisów” popularyzującym polskie dziedzictwo kulinarne. Gratulujemy suckesu młodym ostrożańskim kucharzom!

więcej

Obrazek dla news_618

Politechnika Warszawska zaangażowana w ważny projekt geodezyjny Związku Powiatów Województwa Podlaskiego

17.01.2017

Związek Powiatów Województwa Podlaskiego zawarł porozumienie z Wydziałem Geodezji i Kartografii Politechniki Warszawskiej. Przedmiotem umowy jest świadczenie przez Politechnikę Warszawską usług w zakresie wsparcia w procesie przygotowania projektu pn. „Udostępnianie zasobów publicznych rejestrów geodezyjnych – modernizacja ewidencji gruntów i budynków”. Do zadań uczelni należy opracowanie studium wykonalności dla planowanego do realizacji powyższego projektu. Umowę w imieniu związku podpisał Przewodniczący Zarządu (starosta siemiatycki) Jan Zalewski i Wiceprzewodniczącego Zarządu (starosta wysokomazowiecki) Bogdana Zieliński, uczelnię reprezentowała Dziekan Wydziału Geodezji i Kartografii prof. dr hab. Alina Maciejewska oraz Kierownik Zakładu Katastru i Gospodarki Nieruchomościami dr hab. inż. Katarzyna Sobolewska - Mikulska, prof. PW.

więcej

Obrazek dla news_616

Międzynarodowa wymiana to obustronne korzyści

12.01.2017

W Zespole Szkół Rolniczych w Ostrożanach gościliśmy międzynarodową grupę studencką z Bułgarii (8 osób), Litwy (8 osób) oraz Portugalii (8 osób). Wizyta odbyła się w ramach projektu "Erasmus+". Głównym celem spotkania było zwiększenie współpracy i zrozumienia między młodymi ludźmi z różnych krajów poprzez poznanie kultury krajów uczestniczących w wymianie, historii, tradycji i zwyczajów. Zajęcia kulturowe odbywały się na terenie szkoły przy udziale ostrożańskiej młodzieży. 

więcej

Obrazek dla news_615

"Pokój i dobro" - Siemiatycki Orszak Trzech Króli

09.01.2017

Pod hasłem "Pokój i dobro", 6 stycznia w Dzień Objawienia Pańskiego po raz kolejny w Siemiatyczach odbył się Orszak Trzech Króli - niezwykłe, pełne radości, rodzinne wydarzenie o chrześcijańskich fundamentach, które jest nawiązaniem do tradycji wystawiania jasełek ulicznych i przenosi wydarzenia sprzed tysięcy lat we współczesność. Wśród uczestników orszaku tradycyjnie nie zabrakło Starosty Jana Zalewskiego i Wicestarosty Marka Bobla, którzy wspólnie z mieszkańcami wędrowali siemiatyckimi uliczkami. Pomimo silnego mrozu wszyscy idący za Betlejemską Gwiazdą emanowali prawdziwą radością i wzajemną życzliwością.

więcej

Obrazek dla news_614

Ogólnopolski Konkurs Floriany

04.01.2017

Serdecznie zapraszamy do udziału w Ogólnopolskim Konkursie na Najlepsze Inicjatywy dla Społeczności Lokalnych z udziałem OSP i Samorządów – FLORIANY. Głównym przesłaniem konkursu jest inspirowanie, prezentowanie oraz premiowanie działań na rzecz szeroko pojętego bezpieczeństwa, edukacji w dziedzinie niesienia pomocy i eliminowania zagrożeń, podnoszenia jakości życia, integracji oraz rozwoju lokalnych środowisk i przeciwdziałania wykluczeniu.

więcej

Starosta

Jan Zalewski

Przyjęcia interesantów

Starostwo Powiatowe

ul. Leg. Piłsudskiego 3
17-300 Siemiatycze
tel.: (85) 65 66 500
fax: 85 65 66 501
e-mail: powiat@siemiatycze.pl


           

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

styczeń 2019
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.