Logo Starostwo Powiatowe Siemiatycze - Przyjazny Urząd

menu

Licznik odwiedzin

W tym miesiącu: 23173
W sumie: 132049

Archiwum newsów, strona 67

Obrazek dla news_1222

Siemiatycki szpital z bardzo nowoczesną sterylizatornią!

04.10.2018

Modernizacja dotychczasowej centralnej szpitalnej sterylizatorni w siemiatyckim szpitalu było jedną z najważniejszych i najbardziej oczekiwanych inwestycji. Wymiana wysłużonego sprzętu jest bezwzględnie konieczna, gdyż obecnie wykorzystywane przez szpital urządzenia wyprodukowano jeszcze za czasów PRL-u. Za dwa miesiące Szpital Powiatowy w Siemiatyczach będzie mógł poszczyć się jedną z najnowocześniejszych centralnych sterylizatorni w regionie!  Wszystko dzięki środkom unijnym, o które zabiegał Starosta Jan Zalewski, Wicestarosta Marek Bobel, Dyrekcja SP ZOZ Siemiatycze oraz przychylności ze strony Zarządu Województwa Podlaskiego. Koszt inwestycji to blisko 1 milion złotych, z czego blisko 60% kosztów zrefunduje UE w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego WP. Sprzęt, który trafi do centralnej sterylizatorni jest jedynym z najnowszych znajdujących się na rynku europejskim.

 

więcej

Obrazek dla news_1220

Powiat Siemiatycki wysoko w rankingu inwestycyjnym czasopisma WSPÓLNOTa. I to z jakim awansem!

03.10.2018

Czasopismo „Wspólnota” opublikowało najnowszy ranking wydatków inwestycyjnych samorządów w latach 2015-2017. Autorami zestawienia są prof. Paweł Swianiewicz oraz Julita Łukomska z Uniwersytetu Warszawskiego. W obliczeniach brali pod uwagę średnie wydatki inwestycyjne samorządów z ostatnich trzech lat w przeliczeniu na mieszkańca. W rankingu liczyła się całość wydatków majątkowych danego województwa, powiatu, miasta czy gminy gminy. W kategorii „powiaty” Powiat Siemiatycki uplasował się na 31 miejscu (na 314 powiatów z całej Polski)! To awans o 49 miejsc w porównaniu z ubiegłorocznym zestawieniem. W przeliczeniu na jednego mieszkańca Powiat Siemiatycki wydał 216,38 zł. Wyprzedziliśmy sąsiednie powiaty: bielski 54 miejsce (wydatki na mieszkańca 192,05 zł), hajnowski 136 miejsce (wydatki na mieszkańca 136,82 zł.

więcej

Obrazek dla news_1221

WYKAZ NIERUCHOMOŚCI STANOWIĄCYCH WŁASNOŚĆ POWIATU SIEMIATYCKIEGO przeznaczonych do sprzedaży

03.10.2018

Zarząd Powiatu Siemiatyckiego, działając na podstawie art. 35 ust. 1 i 2 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 r. o gospodarce nieruchomościami (t.j. Dz. U. z 2018. poz. 121 ze zm.) oraz uchwały nr 151/714/18 Zarządu Powiatu Siemiatyckiego z dnia 25 września 2018 roku w sprawie zbycia nieruchomości, podaje do publicznej wiadomości wykaz nieruchomości przeznaczonych do sprzedaży w drodze bezprzetargowej.

więcej

Obrazek dla news_1218

rozbudowa siemiatyckiego szpitala staje się faktem!

26.09.2018

O potrzebie rozbudowy Szpitala Powiatowego w Siemiatyczach mówiło się od dawna. Nareszcie udało się przejść od słów do czynów i inwestycja nabrała realnych kształtów. Inwestycja jest możliwa dzięki konsekwentnej pracy Zarządu Powiatu Siemiatyckiego i zrozumienia problemu ze strony Radnych. Prace nad nowym szpitalnym skrzydłem w Siemiatyczach ruszą w październiku! To doskonała informacja dla wszystkich mieszkańców Powiatu Siemiatyckiego. We wtorek, 25 września Zarząd Powiatu Siemiatyckiego (Jan Zalewski, Marek Bobel, Wiesław Klepacki, Edward Zaremba, Jan Markiewicz) jednogłośnie zadecydował o zabezpieczeniu na ten cel blisko 10,5 miliona złotych. Powiat Rozbudową siemiatyckiego szpitala zainteresowane są dwie firmy, które przystąpiły do ogłoszonego przetargu. Najtańszą ofertę złożył Zakład Usług Remontowo Budowlanych Jerzy Waryniuk z Łosic - 10 milionów 444 tys zł.

więcej

Obrazek dla news_1217

pozyskaliśmy 1,7 miliona złotych na przebudowę drogi Drohiczyn - Kłyzówka

26.09.2018

Powiat Siemiatycki otrzyma 1,7 miliona złotych z rezerwy celowej budżetu państwa na usuwanie skutków klęsk żywiołowych. Pieniądze zostaną wykorzystane na przebudowę drogi powiatowej nr 1727B na odcinku Drohiczyn – Kłyzówka (odcinek o dł. 1,0 km) łącznie z przebudową przepustu w ciągu drogi. Inwestycja będzie zrealizowana do końca listopada. We wtorek, 25 września  w Podlaskim Urzędzie Wojewódzkim w Białymstoku, Wicestarosta Marek Bobel otrzymał promesę z rąk Wojewody Podlaskiego Bohdana Paszkowskiego, która zapewnia dofinansowanie dla tej inwestycji. Do podziału na całe województwo podlaskie było 3,2 miliona złotych do Powiatu Siemiatyckiego trafi 54% z całej ministerialnej puli pieniędzy.  To już 3 projekt Powiatu Siemiatyckiego, który znalazł uznanie w MSWiA. Łączna kwota dofinansowania 4 miliony złotych, które pozwoliły na modernizację dróg w Gminie Drohiczyn.

więcej

Obrazek dla news_1216

Mamy 2,5 miliona złotych na kształcenie naszej młodzieży!

25.09.2018

Dziś w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Podlaskiego w Białymstoku, Starosta Jan Zalewski i Wicestarosta Marek Bobel podpisali umowę, dzięki której do dwóch szkół średnich w naszym powiecie trafi 2,5 miliona złotych unijnej dotacji na kształcenie zawodowe naszej młodzieży. Powiat siemiatycki wyremontuje i wyposaży pracownie zawodowe w Zespole Szkół Technicznych w Czartajewie (pracownię elektryczno-energetyczną, mechaniczną) oraz w Zespole Szkół Rolniczych w Ostrożanach (pracownię planowania żywienia, obsługi konsumenta i gastronomiczną). Wartość całego projektu: 2,9 mln zł, pozyskane dofinansowanie unijne: 2,5 mln zł.  Dla Powiatu Siemiatyckiego oświata jest bardzo ważna, ponieważ wspierając kształcenie młodzieży inwestujemy w przyszłość Polski. W tym roku Powiat Siemiatycki przeznaczył na inwestycje w oświacie około 12 milionów złotych.

więcej

Obrazek dla news_1214

„Wdzięczni Polskiej Wsi” - wśród wyróżnionych rolnicy z powiatu siemiatyckiego

25.09.2018

Wicestarosta Marek Bobel uczestniczył w pierwszym ogólnopolskim święcie „Wdzięczni Polskiej Wsi” zorganizowanym przez Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego. W roku 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości Prezes Rady Ministrów Mateusz Morawiecki zorganizował pierwsze ogólnopolskie święto „Wdzięczni Polskiej Wsi”. Wydarzenie odbyło się 23 września u stóp Wzgórza Kościelnego w gminie Wąwolnica (województwo lubelskie). Premier wręczył też odznaczenia dla rolników z Powiatu Siemiatyckiego: Krzysztofowi Olszewskiemu ze wsi Kłopoty Bujny oraz Markowi Boguszewskiemu z kolonii Sitniki (gmina Siemiatycze).

więcej

Obrazek dla news_1215

Starosta o rządowym programie "Mosty dla Regionów"

25.09.2018

20 września, w podwarszawskiej Jabłonnie, odbył się Ogólnopolski Konwent Samorządowy „Mosty dla Regionów”. Skierowany do samorządowców z gmin i powiatów, w których ma powstać 21 nowych przepraw mostowych wpisanych do programu „Mosty dla Regionów”, a także do strony rządowej. Jeden z mostów miałby powstać w naszym powiecie na rzece Bug - dokładnie w gminie Perlejewo. W konwencie uczestniczył Starosta Jan Zalewski, który zaapelował do przedstawicieli rządu, by planowane 20% udziału w finansowaniu przyszłej inwestycji przekazać na barki samorządu wojewódzkiego.

więcej

Obrazek dla news_1213

Święto Plonów w gminie Perlejewo

25.09.2018

Coroczne Święto Plonów odbyło się w Perlejewie. Uroczystość jest podsumowaniem całorocznego trudu rolników, a jednocześnie stanowi wspaniałą okazję do międzypokoleniowej integracji i wyrażenia dumy z przynależności do wspólnoty, którą łączą wspólne wartości: umiłowanie rodzimej ziemi, szacunek do pracy i chleba. Ten szczególny szacunek do chleba wyróżnia nas spośród innych narodów. Podczas dożynkowego obrzędu dzielimy się nim i dziękujemy tym, którym go zawdzięczamy. W uroczystościach uczestniczył między innymi Marszałek Województwa Podlaskiego Jerzy Leszczyński, Starosta Jan Zalewski, Wiceprzewodniczący Rady Powiatu siemiatyckiego Franciszek Czarkowski, Starosta Bielski Jerzy Snarski, Radni Powiatu Siemiatyckiego.

więcej

Starosta

Marek Bobel

Starostwo Powiatowe

ul. Leg. Piłsudskiego 3
17-300 Siemiatycze
tel.: (85) 65 66 500
fax: 85 65 66 501
e-mail: powiat@siemiatycze.pl


           

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

listopad 2020
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.