Logo Starostwo Powiatowe Siemiatycze - Przyjazny Urząd

Archiwum newsów, strona 7

Obrazek dla news_1876

XIII Katyński Marsz Cieni w hołdzie zamordowanym przez NKWD

21.09.2020

W niedzielę ulicami Warszawy przeszedł XIII Katyński Marsz Cieni. Dzięki pomoicy udzielonej przez powiat uczestniczył w nim Jerzy Szawkało, radny powiatu siemiatyckiego, a zarazem prezes siemiatyckiego Ochotniczego Szwadronu Kawalerii (reprezentował podczas marszu społeczność powiatu siemiatyckiego). W milczeniu i skupieniu 150 rekonstruktorów z całej Polski oddało hołd blisko 22 tysiącom polskich oficerów zamordowanych przez Sowietów w 1940 roku w Katyniu i innych miejscach kaźni na Wschodzie.

więcej

Obrazek dla news_1875

Wiceminister ogłosił w Siemiatyczach przetarg na S19 - odc. Malewice - Chlebczyn z budową "obwodnicy" Siemiatycz!

18.09.2020

W piątkowe południe do Siemiatycz przyjechał wiceminister w resorcie infrastruktury Rafał Weber. W zorganizowanej przez niego konferencji prasowej uczestniczyli także wojewoda Bohdan Paszkowski, wicemarszałek Marek Malinowski, poseł Jarosław Zieliński, senator Jacek Bogucki, wicemarszałek Marek Malinowski, wicestarosta Marek Bobel, przewodniczący rady powiatu siemiatyckiego Henryk Boguszewski, członkowie zarządu powiatu siemiatyckiego Wiesław Klepacki i Jan Markiewicz, wójtowie gmin z powiatu siemiatyckiego oraz przedstawiciel białostockiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Kulminacyjnym momentem konferencji było opublikowanie ogłoszenia o przetargu na budowę drogi ekspresowej S19 odcinek Malewice - Siemiatycze - Chlebczyn (łącznie 25 km). Cała inwestycja ma być zrealizowana w systemie „Projektuj i buduj”.

więcej

Obrazek dla news_1874

Duże drzewa dla powiatu siemiatyckiego - zapraszamy po sadzonki w ramach #sadzimMy!!

18.09.2020

Dzisiaj do godz. 15.00 lub do wyczerpania zapasów przy siemiatyckim starostwie, leśnicy z  Nadleśnictwa Nurzec rozdają sadzonki dębów. Każdy z mieszkańców będzie mógł posadzić sadzonkę w obrębie własnej posesji, w ogrodzie lub na działce. Dzięki inicjatywie Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej i Pierwszej Damy oraz Lasów Państwowych teraz wszyscy mogą z łatwością posadzić własne drzewo. Przyłącz się do ogólnopolskiej akcji #sadziMY i posadź własne drzewko!

więcej

Obrazek dla news_1872

Powiat Siemiatycki pamięta o tragicznych losach Sybiraków

17.09.2020

W rocznicę 17 września, napaści sowieckiej Armii Czerwonej na Polskę Wicestarosta Marek Bobel oraz członkowie Zarządu Powiatu Siemiatyckiego Krzysztof Andruszkiewicz i Wiesław Klepacki złożyli kwiaty pod pomnikiem Sybiraków Ziemi Siemiatyckiej, który został wzniesiony we wrześniu 2002 r. ku czci osób represjonowanych i deportowanych na Wschód na mocy decyzji władz Rosji Carskiej i Sowieckiej. Pomnik znajduje się przy skrzyżowaniu ul. Górnej i Gen. Andersa.

17 września obchodzony jest Światowy Dzień Sybiraka.  Tego dnia w całej Polsce wspominane są losy Kresowian zesłanych na Syberię. To szczególna data dla Sybiraków i Kresowian, jest symbolem naznaczenia ich życia, sposobem na zachowanie w pamięci ich tragedii i tułaczego losu. Warto przypomnieć iż siemiatyckie Liceum Ogólnokształcące na prośbę Sybiraków opiekują się sztandarem siemiatyckiego Koła Związku Sybiraków.

więcej

Obrazek dla news_1870

Siemiatyccy policjanci otrzymali nowe kamizelki taktyczne

16.09.2020

W środę, 16 września w siemiatyckim starostwie odbyło się uroczyste wręczenie siemiatyckim policjantom kamizelek taktycznych. Podczas spotkania Wicestarosta Marek Bobel przekazał na ręce mł. insp. Tomasza Wyszkowskiego Komendanta Powiatowego Policji w Siemiatyczach, 24 sztuk kamizelek taktycznych, których koszt to 6 tys. zł. Kamizelki zakupiono ze środków budżetowych powiatu.

Wicestarosta Marek Bobel przekazując zakupiony sprzęt podkreślił, że nie jest to tylko pomoc funkcjonariuszom, ale również inwestycja w bezpieczeństwo mieszkańców. Nowy sprzęt trafi do funkcjonariuszy zespołu patrolowo - interwencyjnego KPP Siemiatycze.

więcej

Obrazek dla news_1869

Syreny zawyją w powiecie! 81. rocznica agresji sowieckiej na Polskę

16.09.2020

Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego w Białymstoku informuje, iż w dniu 17 września o godz. 12.00 jednostki samorządu terytorialnego na terenie całego województwa uruchomią syreny alarmowe, w celu upamiętnienia 81. rocznicy agresji sowieckiej na Polskę.

Włączenie syren będzie jednocześnie testem sprawności urządzeń systemu wykrywania i alarmowania, wykorzystując w tym celu uregulowania zawarte w art. 10 ust. 3 Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 7 stycznia 2013 r., w sprawie systemów wykrywania skażeń i powiadamiania o ich wystąpieniu oraz właściwości organów w tych sprawach (Dz. U. z 2013 poz. 96). Sygnały alarmowe przekazywane w tym dniu będą ćwiczebne.

więcej

Obrazek dla news_1866

Akcja #sadziMY las również w Powiecie Siemiatyckim - odbierz darmową sadzonkę od Nadleśnictwa Nurzec

16.09.2020

Powiat Siemiatycki wspólnie z Nadleśnictwem Nurzec zaprasza wszystkich do udziału w ogólnopolskiej akcji #sadziMy las.
Drzewa są potrzebne wszędzie tam, gdzie żyjemy, nie tylko w lesie. Dzięki inicjatywie Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej i Pierwszej Damy teraz wszyscy mogą z łatwością posadzić własne drzewo.
Można przyłączyć się do ogólnopolskiej akcji #sadziMY i posadzić własne drzewko! Sadzonki będą rozdawane przez leśników z Nadleśnictwa Nurzec 18 września  pod siemiatyckim starostwem w godz. 9.00 - 15.00 (lub do wyczerpania zapasów).  Do akcji może przyłączyć się każdy, nawet osoby, które nigdy nie posadziły jeszcze żadnego drzewa. Leśnicy wytłumaczą jak należy prawidłowo zasadzić sadzonkę i o nią zadbać.

więcej

Starosta

Marek Bobel

Starostwo Powiatowe

ul. Leg. Piłsudskiego 3
17-300 Siemiatycze
tel.: (85) 65 66 500
fax: 85 65 66 501
e-mail: powiat@siemiatycze.pl


           

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

grudzień 2020
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.