Logo Starostwo Powiatowe Siemiatycze - Przyjazny Urząd

menu

Licznik odwiedzin

W tym miesiącu: 3138
W sumie: 20472

Archiwum newsów, strona 7

Obrazek dla news_1752

Spółka “Oerlemans Foods Siemiatycze” pomoże siemiatyckiemu szpitalowi!

01.04.2020

Zarząd "Oerlemans Foods Siemiatycze" Sp. z o.o. zdecydował o przekazaniu 10.000 zł na rzecz siemiatyckiego szpitala z przeznaczeniem na zakup środków ochrony osobistej dla pracowników (np. płaszczy, gogli, przyłbic, masek) itd. Wsparcie siemiatyckiemu szpitalowi to wyraz solidarności z pracownikami służby zdrowia, którzy są dzisiaj na pierwszej linii walki z epidemią koronawirusa, ale również wspaniały gest solidarności z mieszkańcami powiatu siemiatyckiego. Zabezpieczenie personelu medycznego jest dzisiaj priorytetem, tylko wtedy będzie nas miał kto leczyć.

więcej

Obrazek dla news_1751

Kolejne kroki w walce z koronawirusem - nowe obostrzenia od 1 kwietnia

31.03.2020

Wprowadzone zostają kolejne ograniczenia w związku z koronawirusem. Od 1 kwietnia do odwołania każda osoba do 18 roku życia z domu wyjdzie tylko pod opieką dorosłego opiekuna, a parki, bulwary, czy plaże będą zamknięte. Za złamanie zakazów grozi kara od 5 do nawet 30 tys. zł. Oprócz tego zmieniono zasady robienia zakupów w sklepach stacjonarnych i zawiesza się działalność salonów fryzjerskich, kosmetycznych i tatuaży. Co jeszcze się zmienia?

więcej

Obrazek dla news_1750

Przestrzegaj kwarantanny. Od Twojego zachowania zależy bezpieczeństwo innych!

30.03.2020

Zapobiegaj rozprzestrzenianiu się koronawirusa. Przestrzegaj kwarantanny. Od Twojego zachowania zależy bezpieczeństwo innych! Kwarantanna to izolacja osób zdrowych, które miały kontakt/styczność z osobami chorymi lub podejrzewanymi o zakażenie koronawirusem. Jeśli wiesz, że miałeś kontakt z chorymi na COVID-19, skontaktuj się telefonicznie ze stacją sanitarno-epidemiologiczną.

W kwarantannie w powiecie siemiatyckim przebywa obecnie 270 osób. Potwierdzono jeden przypadek COVID-19, jest to młoda kobieta z Gminy Grodzisk. Została ona hospitalizowana.

więcej

Obrazek dla news_1749

Płynie pomoc dla siemiatyckiego szpitala. Gmina Wiejska Siemiatycze przekaże 10 tys. zł na walkę z koronawirusem!

30.03.2020

Gmina Wiejska Siemiatycze jako pierwsza w powiecie siemiatyckim zdecydowała się na przekazanie środków finansowych dla Szpitala Powiatowego w Siemiatyczach. Decyzją Wójta Gminy Siemiatycze Edwarda Krasowskiego szpital otrzyma 10.000 zł – pieniądze wspomogą zakup środków ochrony osobistej pracowników ochrony zdrowia i pacjentów (np. płaszczy, gogli, przyłbic, masek), a także innego sprzętu zgodnie z potrzebami placówki w walce z koronawirusem.

więcej

Obrazek dla news_1748

Powiat przekaże 50 tys. zł dla siemiatyckiego szpitala na walkę z koronawirusem!

26.03.2020

Zarząd Powiatu Siemiatyckiego podjął decyzje o przekazaniu w trybie pilnym Szpitalowi Powiatowemu w Siemiatyczach 50 tysięcy zł na zakup dodatkowych środków ochrony osobistej pracownikom szpitala (między innymi: maseczek, przez przyłbice, gogli, rękawiczek, po płyny dezynfekcyjne).  W okresie rosnącego zagrożenia związanego z szerzeniem się koronowirusa wzmacnianie bezpieczeństwa Szpitala Powiatowego w Siemiatyczach, osób w nim zatrudnionych i pacjentów, jest dla władz powiatu zadaniem priorytetowym.

Pieniądze pochodzą z powiatowych funduszy na zarządzanie kryzysowe. Decyzja zapadła jednogłośnie na dzisiejszym posiedzeniu Zarządu Powiatu. W tym trudnym okresie niezwykle ważne jest by osoby, które wystawione są na kontakt z pacjentami, były w jak najlepszym stopniu chronione przed wirusem COVID-19. 

Jednocześnie Zarząd Powiatu Siemiatyckiego DZIĘKUJE...

więcej

Obrazek dla news_1747

“PATER FIRMA” ZAKUPI DLA SIEMIATYCKIEGO SZPITALA POWIATOWEGO NOWOCZESNE RESPIRATORY!

25.03.2020

Siemiatycki szpital nie prosił o pomoc prywatnych przedsiębiorców, a oni sami chcą pomagać i wspierają placówkę. Właścicielka firmy Pani Elżbieta Daniluk działającej na lokalnym rynku zadeklarowała sfinansowanie w całości zakupu dwóch wysokiej klasy respiratorów. Urządzenia warte ponad 170 tys. zł już zostały zamówione dla szpitala. Będą to supernowoczesne szwajcarskie respiratory marki „HAMILTON” model C6.

Respirator HAMILTON C6 wykorzystywany jest do wentylacji na oddziałach intensywnej opieki medycznej dla pacjentów dorosłych i pediatrycznych, może również służyć do wentylacji wcześniaków i noworodków...

więcej

Obrazek dla news_1746
Obrazek dla news_1744

Kolejne posiedzenie Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego w Siemiatyczach w związku z pandemią koronawirusa

24.03.2020

Jego podstawowym celem była ocena sytuacji związanej z zagrożeniem koronawirusem. W spotkaniu brali udział przedstawiciele wszystkich służb: straży granicznej, straży pożarnej, szpitala, sanepidu, a także burmistrzowie, wójtowie i przedstawiciele jednostek samorządowych. Chodziło o podsumowanie już podjętych działań oraz zaplanowanie zadań na przyszłość. Przy okazji brane są pod uwagę różne scenariusze rozwoju sytuacji i różne możliwości reagowania w powiecie siemiatyckim. Przedstawiciele poszczególnych samorządów mówili o problemach z jakimi borykają się w związku z wirusem COVID-19. Apelowali o ścisłą współpracę oraz szybką wymianę informacji.

więcej

Obrazek dla news_1743

W SIEMIATYCKIM SZPITALU PORODY NADAL BĘDĄ PRZYJMOWANE! SĄ TEŻ OBOSTRZENIA!

23.03.2020

Czujemy się odpowiedzialni za Państwa zdrowie, dlatego ze względu na obecną sytuację epidemiologiczną i zalecane przez Rząd Polski oraz Główny Inspektorat Sanitarny ograniczenia wynikające z zagrożenia zakażeniem koronawirusem SARS-CoV-2 wprowadzamy niezbędne zmiany organizacyjne dotyczących Oddziału Ginekologiczno – Położniczego z rooming in, mające na celu z jednej strony zabezpieczenie świadczeń zdrowotnych dla pacjentek ciężarnych, a z drugiej zminimalizowanie ryzyka zakażenia dla pacjentek, noworodków oraz personelu medycznego...

więcej

Starosta

Jan Zalewski

Przyjęcia interesantów

Starostwo Powiatowe

ul. Leg. Piłsudskiego 3
17-300 Siemiatycze
tel.: (85) 65 66 500
fax: 85 65 66 501
e-mail: powiat@siemiatycze.pl


           

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

lipiec 2020
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.