Logo Starostwo Powiatowe Siemiatycze - Przyjazny Urząd

menu

Licznik odwiedzin

W tym miesiącu: 14128
W sumie: 168333

Archiwum newsów, strona 72

Obrazek dla news_1216

Mamy 2,5 miliona złotych na kształcenie naszej młodzieży!

25.09.2018

Dziś w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Podlaskiego w Białymstoku, Starosta Jan Zalewski i Wicestarosta Marek Bobel podpisali umowę, dzięki której do dwóch szkół średnich w naszym powiecie trafi 2,5 miliona złotych unijnej dotacji na kształcenie zawodowe naszej młodzieży. Powiat siemiatycki wyremontuje i wyposaży pracownie zawodowe w Zespole Szkół Technicznych w Czartajewie (pracownię elektryczno-energetyczną, mechaniczną) oraz w Zespole Szkół Rolniczych w Ostrożanach (pracownię planowania żywienia, obsługi konsumenta i gastronomiczną). Wartość całego projektu: 2,9 mln zł, pozyskane dofinansowanie unijne: 2,5 mln zł.  Dla Powiatu Siemiatyckiego oświata jest bardzo ważna, ponieważ wspierając kształcenie młodzieży inwestujemy w przyszłość Polski. W tym roku Powiat Siemiatycki przeznaczył na inwestycje w oświacie około 12 milionów złotych.

więcej

Obrazek dla news_1214

„Wdzięczni Polskiej Wsi” - wśród wyróżnionych rolnicy z powiatu siemiatyckiego

25.09.2018

Wicestarosta Marek Bobel uczestniczył w pierwszym ogólnopolskim święcie „Wdzięczni Polskiej Wsi” zorganizowanym przez Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego. W roku 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości Prezes Rady Ministrów Mateusz Morawiecki zorganizował pierwsze ogólnopolskie święto „Wdzięczni Polskiej Wsi”. Wydarzenie odbyło się 23 września u stóp Wzgórza Kościelnego w gminie Wąwolnica (województwo lubelskie). Premier wręczył też odznaczenia dla rolników z Powiatu Siemiatyckiego: Krzysztofowi Olszewskiemu ze wsi Kłopoty Bujny oraz Markowi Boguszewskiemu z kolonii Sitniki (gmina Siemiatycze).

więcej

Obrazek dla news_1215

Starosta o rządowym programie "Mosty dla Regionów"

25.09.2018

20 września, w podwarszawskiej Jabłonnie, odbył się Ogólnopolski Konwent Samorządowy „Mosty dla Regionów”. Skierowany do samorządowców z gmin i powiatów, w których ma powstać 21 nowych przepraw mostowych wpisanych do programu „Mosty dla Regionów”, a także do strony rządowej. Jeden z mostów miałby powstać w naszym powiecie na rzece Bug - dokładnie w gminie Perlejewo. W konwencie uczestniczył Starosta Jan Zalewski, który zaapelował do przedstawicieli rządu, by planowane 20% udziału w finansowaniu przyszłej inwestycji przekazać na barki samorządu wojewódzkiego.

więcej

Obrazek dla news_1213

Święto Plonów w gminie Perlejewo

25.09.2018

Coroczne Święto Plonów odbyło się w Perlejewie. Uroczystość jest podsumowaniem całorocznego trudu rolników, a jednocześnie stanowi wspaniałą okazję do międzypokoleniowej integracji i wyrażenia dumy z przynależności do wspólnoty, którą łączą wspólne wartości: umiłowanie rodzimej ziemi, szacunek do pracy i chleba. Ten szczególny szacunek do chleba wyróżnia nas spośród innych narodów. Podczas dożynkowego obrzędu dzielimy się nim i dziękujemy tym, którym go zawdzięczamy. W uroczystościach uczestniczył między innymi Marszałek Województwa Podlaskiego Jerzy Leszczyński, Starosta Jan Zalewski, Wiceprzewodniczący Rady Powiatu siemiatyckiego Franciszek Czarkowski, Starosta Bielski Jerzy Snarski, Radni Powiatu Siemiatyckiego.

więcej

Obrazek dla news_1212

Nowe łóżka, inkubatory, defibrylator - by w siemiatyckim szpitalu rodziło się lepiej!

24.09.2018

Siemiatycki szpital regularnie inwestuje w nowoczesny sprzęt. Jeszcze w tym roku na oddział położniczy trafi 25 nowych łóżek pobytowych z materacami i szafkami przyłóżkowymi oraz co bardzo ważne 10 nowych łóżeczek noworodkowych. Właśnie z myślą o zapewnieniu jeszcze większego bezpieczeństwa noworodkom do naszego szpitala zostaną dostarczone 4 zestawy - stanowiska do mycia i przewijania niemowląt, dwa nowoczesne inkubatory transportowe oraz defibrylator z elektrodami dziecięcymi. Na przełomie września i października poznamy dostawcę nowej aparatury medycznej. W ubiegłym roku w siemiatyckim szpitalu na świat przyszło 394 maluchów, a w tym roku do końca sierpnia już 222. Zarząd Powiatu Siemiatyckiego już dziś zapowiada, że to nie koniec pozytywnych zmian w siemiatyckiej placówce. Realizowane będą kolejne projekty inwestycyjne, które mają zapewnić opiekę medyczną na najwyższym poziomie.

więcej

Obrazek dla news_1210

Wicepremier Jarosław Gowin z wizytą w siemiatyckim Pronarze

23.09.2018

W sobotni poranek Wicepremier Jarosław Gowin odwiedził siemiatycką fabrykę "Pronaru", gdzie zaprezentowano mu nowoczesną stacjonarną instalację do przetwarzania odpadów i mobilną linię recyklingową. Siemiatycki Pronar to światowy potentat w produkcji nowoczesnych maszyn rolniczych i recyklingowych. Dzięki 25 mln z Narodowego Centrum Badań i Rozwoju w Pronarze powstało dodatkowych 300 nowych miejsc pracy. Na zaproszenie prezesa Sergiusza Martyniuka w spotkaniu uczestniczył również Stanisław Derehajało doradca Wiceprezesa Rady Ministrów, Wicestarosta Marek Bobel, Przewodniczący Rady Powiatu Siemiatyckiego Krzysztof Andruszkiewicz.

więcej

Obrazek dla news_1209

Nowy asfalt i przebudowa skrzyżowania w Skiwach Małych

20.09.2018

Trwa modernizacja ponad kilometrowego odcinka dawnej drogi powiatowej Drohiczyn - Dziadkowice potocznie nazywanej "Napoleonem". Przebudową objęty został odcinek drogi od ronda w Skiwach do Skiw Małych. Droga doczeka się nowej nawierzchni, a w Skiwach  Małych przebudowywane jest skrzyżowanie oraz zatoki autobusowe. Koszt inwestycji to ponad 2 miliony złotych. Dzięki staraniom Zarządu Powiatu Siemiatyckiego pod koniec 2016 roku droga została przekazana na rzecz Samorządu Województwa Podlaskiego. Przekazanie drogi samorządowi wojewódzkiemu miało przyśpieszyć modernizację tego ważnego korytarza komunikacyjnego w powiecie siemiatyckim oraz nadać jej wyższy stopień zimowego utrzymania. Jak można zauważyć podjęte decyzje przez Zarząd Powiatu Siemiatyckiego były słuszne, bowiem Podlaski Zarząd Dróg Wojewódzkich sukcesywnie modernizuje kolejne odcinki tej drogi od strony Drohiczyna i Dziadkowic. W 2017 roku wyremontowany został odcinek Kłopotach Stanisławach.

więcej

Obrazek dla news_1208

Nowoczesne FOTELE porodowe i sprzęt za blisko 2 miliony złotych trafi do siemiatyckiego szpitala!

18.09.2018

Najpóźniej za trzy miesiące oddział położniczo-ginekologiczny siemiatyckiego szpitala będzie mógł się pochwalić nowymi łóżkami porodowymi oraz nowoczesnym sprzętem medycznym. Dzięki staraniom dyrekcji siemiatyckiego szpitala, Zarządu Powiatu Siemiatyckiego i przychylności ze strony Zarządu Województwa Podlaskiego do siemiatyckiego SP ZOZ-u trafi ponad 1,6 miliona złotych z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego. W ramach projektu „Poprawa jakości oraz zwiększenie zakresu usług na oddziale położniczo-ginekologicznym SPZOZ w Siemiatyczach poprzez zakup specjalistycznego sprzętu i wyposażenia.” do siemiatyckiego szpitala trafi między innymi: 2 nowoczesne łóżka porodowe sterowane elektrycznie, 3 aparaty USG, noczesny fotel ginekologiczny, aparat KTG z głowicą bezprzewodową, aparat EKG, pulsoksymetr, , zestaw okołoporodowy, wanna porodowa itd.

 

więcej

Starosta

Marek Bobel

Starostwo Powiatowe

ul. Leg. Piłsudskiego 3
17-300 Siemiatycze
tel.: (85) 65 66 500
fax: 85 65 66 501
e-mail: powiat@siemiatycze.pl


           

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

styczeń 2021
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.