Logo Starostwo Powiatowe Siemiatycze - Przyjazny Urząd

Archiwum newsów, strona 75

Obrazek dla news_1143

dworzec PKP w Siemiatyczach Stacji zostanie zmodernizowany

04.07.2018

Mamy dla mieszkańców Powiatu Siemiatyckiego i turystów odwiedzających Podlasie Nadbużańskie dobre wiadomości związane z budynkiem dworca PKP w Siemiatyczach Stacji. Otóż jeszcze w tym roku rozpocznie się gruntowna przebudowa dworca PKP w Siemiatyczach Stacji. Dworzec objęty jest ochroną konserwatorską, powstał w 1956 roku. Budynek, leżący przy linii 31 Siedlce – Siemianówk. Inwestorem jest PKP S.A.. Inwestycja będzie realizowana w ramach Programu Operacyjnego Polska Wschodnia. Właśnie ruszył przetarg na przeprowadzenie prac.

więcej

Obrazek dla news_1141

Siedziba siemiatyckiego starostwa w nowoczesnej odsłonie

03.07.2018

Zakończyła się gruntowna termomodernizacja budynku Starostwa Powiatowego w Siemiatyczach, którego głównym celem była poprawa efektywności energetycznej. Całkowity koszt inwestycji wyniósł ponad 3 miliony 800 tys. zł, z czego ponad 1 milion 305 tys. zł powiat siemiatycki pozyskał z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego. Budynek starostwa po przeprowadzonej modernizacji wygląda znacznie nowocześniej.

więcej

Obrazek dla news_1138

Podziękowania dla Starosty za pomoc w organizacji Otwartych mistrzostw ziemi podlaskiej w ratownictwie medycznym

02.07.2018

"Dzięki Pana pomocy i zaangażowaniu drużyny z całego kraju oraz jeden zespół zagraniczny mial okazję poszerzyć swoją wiedzę i doskonalić swoje umiejętności w sytuacjach pozorowanych maksymalnie zbliżonych do rzeczywistości. Dziękujemy za okazałą pomoc i liczymy na współpracę przy organizacji kolejnych przedsięwzięć" -  tej treści podziękowania otrzymał Starostwa Siemiatycki Jan Zalewski od Dyrektora SP ZOZ WSPR w Białymstoku Bogdana Kalickiego.

więcej

Obrazek dla news_1137

XVIII Promocyjny Spływ Kajakowy rzeką Bug - energia z "moczenia wioseł" i dzikiej natury Podlasia Nadbużańskiego

29.06.2018

Już po raz osiemnasty odbyła się wyjątkowa impreza promująca niezwykłe walory przyrodnicze Podlasia Nadbużańskiego - XVIIIPriomocyjny Spływ Kajakowy rzeką Bug. Na odcinku od Mielnika do Drohiczyna setka kajakarzy poznawała urokliwą Dolinę Bugu, zarówno z poziomu wody jak i od strony lądu, podczas zaplanowanych wycieczek. Spływ organizowało Stowarzyszenie Gmin, Powiatów i Regionów Nadbużańskich i Starostwo Powiatowe w Siemiatyczach.

więcej

Obrazek dla news_1136

"Kręci ich pomaganie" - siemiatyccy strażacy podczas szlachetnej akcji "Mundur na rowerze 2018"

28.06.2018

Choć czasami siedzą, nie robią tego bezczynnie. Siedzą bowiem na siodełkach swoich rowerów, w dłoniach trzymając kierownicę i cisną, "ile fabryka dała", bo kręci ich pomaganie. Mowa o siemiatyckich strażakach z KP PSP w Siemiatyczach, którzy włączyli się w ogólnopolską akcję "Mundur na Rowerze 2018". Podczas tegorocznej edycji zbierane są pieniądze na leczenie strażaka i policjanta z Łodzi (asp. szt. Arkadiusza Dąbrowskiego i st. sierż. Marcina Miniaka). Funkcjonariusze w 2017 roku podczas interwencji zostali ciężko ranni z powodu wybuchu materiałów pirotechnicznych. W ciągu jednego dnia siemiatyccy strażacy przejechali ponad 145 km.

więcej

Obrazek dla news_1135

Siemiatycki szpital pozyskał ponad 2,6 miliona złotych na zakup nowoczesnej aparatury medycznej!

27.06.2018

Dzięki staraniom dyrekcji siemiatyckiego szpitala, Zarządu Powiatu Siemiatyckiego i przychylności ze strony Zarządu Województwa Podlaskiego do siemiatyckiego SP ZOZ-u trafi ponad 2,6 miliona złotych z RPOWP. Pieniądze pozwolą na zakup bardzo nowoczesnej aparatury medycznej, która trafi na szpitalny blok operacyjny, pododdział ortopedyczny, poradnię urazowo-ortopedyczną, poradnię rehabilitacji oraz pracownię fizjoterapii. Zupełnie nowe urządzenia trafią również do centralnej szpitalnej sterylizatorni. To kolejne zewnętrzne środki finansowe pozyskane przez powiatową placówkę. Na przestrzeni ostatnich 4 lat w szpitalu zmodernizowano oddział wewnętrzny, oddział dziecięcy, gruntownie zmodernizowano całą przychodnię przy ulicy 11 Listopada i przyszpitalne lądowisko dla śmigłowców LPR, wybudowano nowe parkingi oraz przebudowano oświetlenie wokół całego szpitala. Tak dużych inwestycji w zdrowie nie było od lat, a przygotowywane są kolejne projekty.

więcej

Starosta

Marek Bobel

Starostwo Powiatowe

ul. Leg. Piłsudskiego 3
17-300 Siemiatycze
tel.: (85) 65 66 500
fax: 85 65 66 501
e-mail: powiat@siemiatycze.pl


           

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

grudzień 2020
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.