Logo Starostwo Powiatowe Siemiatycze - Przyjazny Urząd

menu

Licznik odwiedzin

W tym miesiącu: 23627
W sumie: 74258

Archiwum newsów, strona 75

Obrazek dla news_1082

Uczniowie z Siemiatycz najlepsi podczas Powiatowych eliminacji konkursu Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego

25.04.2018

Siemiatyccy policjanci wspólnie ze Starostwem Powiatowym w Siemiatyczach i Wojewódzkim Ośrodkiem Ruchu Drogowego zorganizowali dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych eliminacje powiatowe Ogólnopolskiego Konkursu Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Turniej odbył się w Zespole Szkół im. Jana Pawła II w Siemiatyczach. W trakcie rozgrywek oceniana była wiedza teoretyczna oraz umiejętności praktyczne. Konkurs obejmował test wiedzy a także umiejętności praktyczne podczas przejazdu rowerem po torze przeszkód.

więcej

Obrazek dla news_1081

III Siemiatycki marsz Biało Czerwony - zapraszamy do udziału

24.04.2018

W czwartek, 26 kwietnia spod starostwa wyruszy "III Siemiatycki Marsz Biało Czerwony". Uczestnikiem może być każdy, komu serce bije w rytm Mazurka Dąbrowskiego. Uczestnicy proszeni są o stroje biało – czerwone (góra biała, dół czerwony) oraz zabranie ze sobą flag i balonów w kolorach narodowych. Początek przemarszu o godz. 9.15 (zbiórka na placu przed starostwem). Patronat honorowy na imprezą sprawuje Starosta Powiatu Siemiatyckiego.

więcej

Obrazek dla news_1080

Dzień Otwarty w Zespole Szkół technicznych w Czartajewie

24.04.2018

W Zespole Szkół Technicznych w Czartajewie zorganizowano dla gimnazjalistów "Dzień otwarty szkoły". W spotkaniu uczestniczył starosta Jan Zalewski oraz wicestarosta Marek Bobel, którzy przekonywał gimnazjalistów do podjęcia dalszej nauki właśnie w szkole średniej w Czartajewie. Przewodnikami swoich młodszych kolegów stali się w tych dniu uczniowie, którzy gościli gimnazjalistów w pracowniach szkolnych, zapraszali do udziału w konkursach. Zachęcali gimnazjalistów do podjęcia trafnych decyzji wyboru zawodu. Gospodarze podkreślali, że Czartajew to szkoła nowych możliwości, która dostosowuje ofertę kształcenia do rynku pracy.

więcej

Obrazek dla news_1077

ZOL w Bacikach Średnich otrzymał od Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy olbrzymi prezent!

19.04.2018

Kolorowe łóżka i szafki z serduszkami Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy czekają już na pacjentów Zakładu Opiekuńczo Leczniczego dla Dzieci i Młodzieży w Bacikach Średnich. Nowe prezenty od WOŚP trafiły właśnie do zakładu. Personel przyznaje, że dzięki nim poprawi się komfort małych pacjentów. Ośrodek otrzymał 28 łóżek młodzieżowych i 7 łóżek dziecięcych szczebelkowych. Bez WOŚP ośrodek w Bacikach Średnich nie miałaby szans na taki sprzęt. O nowy sprzęt dla ZOL-u dyrekcja siemiatyckiego szpitala zabiegała od kilku miesięcy.

więcej

Obrazek dla news_1079

trwa modernizacja siemiatyckiej komendy policji - inwestycja za ponad 2 miliony złotych

19.04.2018

Trwają intensywne prace modernizacyjne na terenie Komendy Powiatowej Policji w Siemiatyczach przy ul. Zielonej. Obejmują między innymi: gruntowną przebudowę placów manewrowych i budowę parkingów, wymianę ogrodzenia wokół komendy, przebudowę kanalizacji sanitarnej i elektrycznej. Dzięki modernizacji poprawi się jakość obsługi mieszkańców oraz warunki pracy policjantów. Modernizacja budynku siemiatyckiej komendy, to kontynuacja programu modernizacji służb mundurowych na terenie powiatu siemiatyckiego. Koszt inwestycji sięga ponad 2 milionów złotych. Pieniądze na ten cel pochodzą z budżetu Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji.

więcej

Obrazek dla news_1076

Kolorowe łóżka i nowoczesna aparatura od WOŚP dla siemiatyckiej pediatrii

18.04.2018

Dzięki staraniom dyrekcji siemiatyckiego SP ZOZ-u i zebranym środkom Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy kupiła kolejny sprzęt dla siemiatyckiego szpitala. Oddział pediatryczny został wyposażony w 15 nowych łóżek wraz z szafkami przyłóżkowymi oraz nowoczesny aparat EKG. Wkrótce fundacja dostarczy też 6 łóżek dziecięcych szczebelkowych. Szczególnie cieszy to, że jest to sprzęt dla najmłodszych pacjentów.

więcej

Obrazek dla news_1075

Bardzo dobra wiadomość dla pacjentów kardiologicznych z powiatu siemiatyckiego

17.04.2018

Dzięki staraniom Wicestarosty Marka Bobla, Szpital Powiatowy w Siemiatyczach i białostocki Szpital Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji będą ściśle współpracowały w zakresie diagnostyki i leczenia mieszkańców Powiatu Siemiatyckiego z różnymi schorzeniami kardiologicznymi. Pacjenci z Powiatu Siemiatyckiego między innymi z zawałami serca i wymagający wszczepienia stymulatorów serca w ekspresowym tempie trafiać będą do białostockiego szpitala MSWiA, który posiada nowoczesną pracownię hemodynamiki z z bardzo wysokiej klasy angiografem oraz doskonale wyposażonym zapleczem medycznym. A to zapewni pomoc medyczną mieszkańcom Powiatu Siemiatyckiego na najwyższym poziomie, jeśli chodzi o popularnie nazywaną kardiologię inwazyjną.

więcej

Obrazek dla news_1074

„Młodzież zapobiega pożarom” - powiatowe eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej

16.04.2018

Starosta Jan Zalewski i Marszałek Województwa Podlaskiego Jerzy Leszczyński złożyli gratulacje oraz wręczyli nagrody laureatom powiatowych eliminacji Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom” w Siemiatyczach. Organizatorem eliminacji powiatowych była Komenda Powiatowa PSP w Siemiatyczach, Zarząd Oddziału Powiatowego ZOSP RP oraz Starostwo Powiatowe w Siemiatyczach, które było fundatorem nagród. Należy podkreślić, że turniej stał na bardzo wysokim poziomie, a młodzież wykazała się dużą wiedzą z zakresu ochrony przeciwpożarowej.

więcej

Starosta

Jan Zalewski

Przyjęcia interesantów

Starostwo Powiatowe

ul. Leg. Piłsudskiego 3
17-300 Siemiatycze
tel.: (85) 65 66 500
fax: 85 65 66 501
e-mail: powiat@siemiatycze.pl


           

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

wrzesień 2020
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.