Logo Starostwo Powiatowe Siemiatycze - Przyjazny Urząd

menu

Licznik odwiedzin

W tym miesiącu: 22555
W sumie: 73186

Archiwum newsów, strona 76

Obrazek dla news_1070

Ruszyła budowa nowoczesnego stadionu lekkoatletycznego w Czartajewie!

13.04.2018

Rozpoczęły się prace związane z budową „Orlika Lekkoatletycznego” przy Zespole Szkół Technicznych w Czartajewie. Do połowy października powstanie nowoczesny kompleks sportowy z zapleczem sanitarno – szatniowym, jedyny taki w Powiecie Siemiatyckim i południowej części województwa podlaskiego. Będzie to obiekt certyfikowany prze Polski Związek Lekkiej Atletyki - kategorii VA. Wykonawcą prac budowlanych jest firmą Eversport S.A. z Warszawy. Zadanie obejmuje także zakup niezbędnego wyposażenia lekkoatletycznego dla obiektu. Stadion lekkoatletyczny będzie jedynym tego typu obiektem w powiecie siemiatyckim i południowej części województwa podlaskiego pozwalającym na rozgrywanie zawodów lekkoatletycznych rangi ogólnopolskiej, wojewódzkiej i powiatowej. Będzie pełnił funkcję treningową dla wszystkich klubów lekkoatletycznych z terenu powiatu siemiatyckiego oraz do rekreacyjnego uprawiania sportu.

więcej

Obrazek dla news_1071

Uwaga - kursy prawa jazdy na kierowcę zawodowego i inne z dofinansowaniem 88% UE

13.04.2018

Znalezienie zatrudnienia lub uzyskanie awansu często wiąże się z koniecznością zdobycia nowych umiejętności i kwalifikacji. Dlatego też uzyskaj 88% dofinansowania z UE do: - kursów prawo jazdy (pakiet uprawnień na kierowcę zawodowego) - uprawnień na koparki, ładowarki, koparko-ładowarki, walce drogowe - kursów księgowości - kursów wizażu - kursów w zawodach spawacza, pilarza, drwala. Dla osób bez wyższego wykształcenia lub powyżej 50 roku życia także na kursy językowe i szkolenia, komputerowe.

więcej

Obrazek dla news_1069

Powiat przyznał dotacje na organizację imprez sportowych i kulturalnych w 2018 roku - do organizacji pozarządowych trafi 40 tysięcy złotych.

12.04.2018

Stowarzyszenia, kluby, organizacje działające w powiecie siemiatyckim otrzymały dofinansowanie na swoje działania. Przeznaczone zostaną na różnego rodzaju wydarzenia, akcje, przedsięwzięcia kulturalne, sportowe, edukacyjne, patriotyczne, które będą realizowane w 2018 roku.  Starosta Jan Zalewski i Wicestarosta Marek Bobel zawarli umowy z przedstawicielami 7 organizacji pozarządowych. W sumie do stowarzyszeń z budżetu powiatu siemiatyckiego trafi 40 tys. zł.

więcej

Obrazek dla news_1068

informacja odnośnie formy sprzedaży zorganizowanego gospodarstwa pomocniczego w Czartajewie oraz gruntów rolnych wchodzacych w skład gospodarstwa

11.04.2018

W związku z zapytaniami rolników i innych oferentów odnośnie planowanej formy sprzedaży zorganizowanego gospodarstwa pomocniczego w Czartajewie oraz gruntów wchodzących w skład gospodarstwa informujemy iż Zarząd Powiatu Siemiatyckiego w dniu 9 marca 2018 r. podjął decyzje w formie uchwał w sprawie zbycia zorganizowanego gospodarstwa rolnego oraz w sprawie zbycia nieruchomości.

więcej

Obrazek dla news_1067

Zapraszamy na XVIII Promocyjny Spływ Kajakowy rzeką BUG

10.04.2018

Lista zgłoszeń jest już otwarta. Piękne widoki jednej z ostatnich nieuregulowanych rzek w Polsce i mocne, niezapomniane przeżycia – wszystko to można doświadczyć podczas XVIII Promocyjnego Spływu Kajakowego rzeką Bug. W czasie postojów umożliwimy zwiedzanie najciekawszych miejsc naszego regionu, w towarzystwie przewodników, którzy w interesujący sposób przybliżą historie odwiedzanych miejsc. Przy wieczornym ognisku, po zmaganiach z żywiołem będziesz mieć możliwość spróbowania smaków lokalnej kuchni i dać się porwać granej na żywo muzyce. Gwarantujemy wrażenia których nigdy nie zapomnisz.

więcej

Obrazek dla news_1064

Dzień otwarty w biurze ARiMR w Siemiatyczach

05.04.2018

6 kwietnia (piątek) w biurze powiatowym Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Siemiatyczach będzie Dniem Otwartym dla rolników i osób, ktore zainteresowane są funkcjonowaniem biura, możliwością pracy, odbyciem stażu oraz obsługą wniosków. Pracownicy ARiMR odpowiedzą na wszelkie pytania i wątpliwości. Oczywiście zaplanowano także atrakcje i niespodzianki, głównie z myślą o najmłodszych. Biuro mieści się przy ul. ks. Ściegiennego 1 w Siemiatyczach.

więcej

Obrazek dla news_1063

Ponad 2 miliony 300 tysięcy złotych na modernizację dróg w Powiecie Siemiatyckim

04.04.2018

W Podlaskim Urzędzie Wojewódzkim w Białymstoku, Jarosław Zieliński- Wiceminister Spraw Wewnętrznych i Administracji wręczył promesy starostom, burmistrzom i wójtom województwa podlaskiego na odbudowę infrastruktury komunalnej zniszczonej w wyniku klęsk żywiołowych. W spotkaniu uczestniczył Wicestarosta Marek Bobel, Burmistrz Drohiczyna Wojciech Borzym, Wójt Gminy Perlejewo Krzysztof Radziszewski. Powiatu Siemiatycki otrzymał promesę z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji w wysokości 946 tysięcy złotych na przebudowę drogi 1728B na odcinku droga krajowa 62 – Minczewo łącznie z przebudową przepustu drogowego. Wsparcie finansowe z budżetu państwa na remont i przebudowę dróg otrzymały również Gminy Drohiczyn i Perlejewo. W sumie do naszego powiatu trafi ponad 2 miliony 300 tysięcy złotych (to blisko 1/4 z łącznej puli pienędzy przekazanej samorządom województwa podlaskiego)

więcej

Obrazek dla news_1062

Powiat siemiatycki walczy o kolejne miliony złotych z UE na scalenia gruntów w gminie Dziadkowice

03.04.2018

Powiat Siemiatycki złożył w Urzędzie Marszałkowskim w Białymstoku wniosek o dofinansowanie kolejnego etapu „Scaleń gruntów”, które po uzyskaniu pomocy finansowej będą mogły być przeprowadzone na terenie gminy Dziadkowice. Wniosek dotyczy obiektu „OSMOLA I INNE”, w gminie Dziadkowice, w skład którego wejdą obręby geodezyjne: Osmola, Kąty, Hornowo, Hornowszczyzna, Malewice, oraz część obrębu Jasienówka, a także część obrębu Wygonowo, w gminie Boćki, powiat bielski, o ogólnej powierzchni około 3589 hektarów. Całkowita wartość projektu wynosi ponad 27 milionów 862 tysiące złotych. Szanse na pozyskanie kolejnej pokaźnej unijnej dotacji są bardzo duże.

więcej

Starosta

Jan Zalewski

Przyjęcia interesantów

Starostwo Powiatowe

ul. Leg. Piłsudskiego 3
17-300 Siemiatycze
tel.: (85) 65 66 500
fax: 85 65 66 501
e-mail: powiat@siemiatycze.pl


           

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

wrzesień 2020
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.