Logo Starostwo Powiatowe Siemiatycze - Przyjazny Urząd

Archiwum newsów, strona 79

Obrazek dla news_1102

Blisko 5 kilometrów nowego asfaltu, mini rondo, chodniki i przebudowa skrzyżowań na drodze Dziadkowice - Dołubowo -Brańsk

09.05.2018

Trwają prace przy przebudowie drogi powiatowej nr 1694B na odcinku granica powiatu siemiatyckiego – Dołubowo – droga krajowa nr 19 – etap I. W ramach prowadzonej inwestycji zostanie wykonane 4,7 km drogi o nowej nawierzchni bitumicznej. W samym Dołubowie jezdnia bitumiczna o szerokości 6,0m z obustronnym chodnikiem szerokości 2,0m. Poza terenem zabudowanym wykonana będzie droga asfaltowa o szerokości 5,5- 6 metrów z obustronnymi poboczami o szerokości 1,25-1,5 metra. Prace budowlane wykonuje firma „Transbet” z Białej Podlaskiej. Koszt inwestycji ponad 7 milionów 400 tys. złotych. Powiat Siemiatycki pozyskał 3 miliony złotych dotacji z budżetu państwa na przebudowę tej drogi - w ramach Programu Rozwoju Gminnej i Powiatowej Infrastruktury Drogowej na lata 2016-2019. Z własnego budżetu Powiat Siemiatycki angażuje ponad 2 miliony 700 tys. zł. Inwestycję współfinansuje również Gmina Dziadkowice - 1 milion 700 tys. zł.

więcej

Obrazek dla news_1101

Od dziś nowe łóżeczka od WOŚP służą najmłodszym pacjentom w Siemiatyczach i Bacikach Średnich

08.05.2018

Do szpitala w Siemiatyczach przywiezione zostały kolejne łóżka i szafki przyłóżkowe kupione przez Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Dostawę łóżek dla najmłodszych pacjentów (tzw. szpitalnych łóżeczek szczebelkowych) zapowiadaliśmy niespełna miesiąc temu, podczas dostawy przez WOŚP łóżek typu „junior”. Pacjenci już z nich korzystają. Sprzęt trafił na siemiatycki oddział dziecięcy (6 łóżeczek i szafek) oraz do Zakładu Opiekuńczo – Leczniczego w Bacikach Średnich (7 łóżeczek i szafek).

więcej

Obrazek dla news_1100

Kursy KADRY, PŁACE, ZUS w Siemiatyczach z dofinansowaniem UE

08.05.2018

Uzyskaj 88% dofinansowania z UE do kursu na specjalistę do spraw kadr i płac. Celem kursu jest przygotowanie osób, które planują podjęcie pracę w działach kadr i wynagrodzeń oraz osób, które podjęły już pracę, ale posiadają niewielkie doświadczenie w tym zakresie, do pełnienia funkcji specjalisty ds. kadr i płac. Kurs obejmuje tematykę  związaną z zagadnieniami kadrowymi i ustaleniem wynagrodzenia.

więcej

Obrazek dla news_1099

Chcesz zostać zawodowym kierowcą lub operatorem maszyn budowlanych? Skorzystaj z kursów prawa jazdy z 88% dofinansowaniem z UE

08.05.2018

Chcesz zostać kierowcą zawodowym lub operatorem maszyn budowlanych? Uzyskaj 88% dofinansowania z Unii Europejskiej do kursu na: - koparko-ładowarki - koparki jednonaczyniowe - ładowarki jednonaczyniowe - walce drogowe - pakiet uprawnień na kierowcę zawodowego (C, C+E, HDR, ADR, pojazdy uprzywilejowane, przewóz rzeczy, nalewaki, wózek widłowy).

więcej

Obrazek dla news_1098

Międzypowiatowy Turniej Piłki Nożnej Drużyn MDP "Między Bugiem a Narwią” w Siemiatyczach

07.05.2018

W dniu patrona strażaków Świętego Floriana na stadionie w Siemiatyczach odbył się XII Międzypowiatowy Turniej Piłki Nożnej Drużyn MDP ,,Między Bugiem a Narwią” o  Puchar Prezesa Oddziału Wojewódzkiego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Białymstoku. W turnieju wzięły udział drużyny MDP dziewcząt i chłopców z powiatu bielskiego, siemiatyckiego i hajnowskiego (3 drużyny dziewczęce i 8 drużyn chłopięcych). Po kilku godzinnych sportowych zmaganiach nagrody najlepszym drużynom i zawodnikom wręczył Starosta Jan Zalewski i Wicestarosta Marek Bobel.

więcej

Obrazek dla news_1097

Dzień Strażaka w Siemiatyczach - na Was zawsze możemy liczyć!

04.05.2018

W piątek, 4 maja Ochotnicza Straż Pożarna w Siemiatyczach wspólnie z Komendą Powiatową Państwowej Straży Pożarnej uroczyście obchodziły Dzień Strażaka. Strażacy w galowych strojach z towarzyszenim orkiestry oraz pocztów sztandarowych wzięli udział w Mszy Świętej w kościele pod wezwanien Św. Andrzeja Bobli, a także w nabożeństwie w cerkwi pod wezwaniem Zmartwychwstania Pańskiego. We wspólniej modlitwie uczestniczył Wicestarosta Marek Bobel członek Zarządu Powiatu Siemiatyckiego Wiesław Klepacki. Uroczystości zgromadziły wielu strażaków, a także ich rodziny, które w tym dniu pragnęły się modlić za nich oraz dziękować za dotychczasową posługę bliźnim.

więcej

Obrazek dla news_1093

Życzenia dla wszystkich strażaków - w dniu Św. Floriana

04.05.2018

Z okazji Dnia Strażaka życzymy
strażakom Państwowej Straży Pożarnej
oraz wszystkim druhnom i druhom Ochotniczych Straży Pożarnych
siły i wytrwałości, licznych sukcesów oraz satysfakcji z pracy 
i służby społeczeństwu oraz szczęśliwych powrotów z akcji.

 

Życzymy Wam i Waszym Rodzinom dużo zdrowia, 
szczęścia oraz wszelkiej pomyślności.
Niech Wasz Patron - Św. Florian ma Was zawsze w swojej opiece.

Bogu na Chwałę, ludziom na pożytek.

 

Starosta Jan Zalewski                                    Wicestarosta Marek Bobel

 

 

więcej

Obrazek dla news_1095

Życzenia Wiceministra MSWiA Jarosława Zielińskiego z okazji Dnia Strażaka

04.05.2018

Serdecznie  dziękuję  wszystkim  Funkcjonariuszkom,  Funkcjonariuszom  i  Pracownikom Państwowej  Straży  Pożarnej,  Druhnom  i  Druhom  Ochotnikom  za  Wasze  zaangażowanie, poświęcenie i profesjonalizm w codziennej służbie państwu i jego obywatelom. Wyrażam wielkie i szczere uznanie dla Waszej odwagi i ofiarności, jakie wykazujecie podczas wielu interwencji, niosąc  każdego  dnia  pomoc  potrzebującym  ludziom  nawet  z  narażeniem  własnego  zdrowia  i życia. 

więcej

Obrazek dla news_1096

Życzenia Prezesa Zarządu Głównego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej z okazji Dnia Strażaka

04.05.2018

Tym razem nasze majowe strażackie święto przypada w roku obchodów 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Dla wszystkich Polaków to ważna i wielka rzecz. Po ponad stu latach zaborów nasza Ojczyzna zyskała wolność i Polska wróciła na mapę Europy. Możemy sobie wyobrazić, jak wielka to była radość dla tych, którzy jej dożyli i jak istotne ma to znaczenie dla kolejnych pokoleń Polaków. Świętujmy ten wielki jubileusz powszechnie z podobną radością i wdzięcznością dla tych, którzy walczyli o niepodległość Ojczyzny

więcej

Obrazek dla news_1094

05.12.2020

     Drodzy Maturzyści Powiatu Siemiatyckiego, w tych ważnych dniach, w których przystępujecie do egzaminu dojrzałości, życzymy Wam wiary we własne siły i umiejętności. Mądrze wykorzystujcie zdobytą wiedzę, aby zdany egzamin stał się dobrą przepustką w dorosłe życie.

     Niech wypracowane przez Was wyniki egzaminu maturalnego będą jak najwyższe i umożliwią wybranie dla siebie właściwej drogi. Drogi, która zaprowadzi Was na wymarzone kierunki studiów oraz pozwoli w życiu robić to co kochacie.

"Połamania piór"!

Starosta Jan Zalewski                 Wicestarosta Marek Bobel

więcej

Starosta

Marek Bobel

Starostwo Powiatowe

ul. Leg. Piłsudskiego 3
17-300 Siemiatycze
tel.: (85) 65 66 500
fax: 85 65 66 501
e-mail: powiat@siemiatycze.pl


           

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

grudzień 2020
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.