Logo Starostwo Powiatowe Siemiatycze - Przyjazny Urząd

menu

Licznik odwiedzin

W tym miesiącu: 23598
W sumie: 74229

Archiwum newsów, strona 8

Obrazek dla news_1800

Podpisaliśmy umowy z organizacjami pozarządowymi - z budżetu powiatu popłynie blisko 40 tys. złotych

03.06.2020

Starosta Jan Zalewski i Wicestarosta Marek Bobel, 3 czerwca podpisali umowy z przedstawicielami organizacji pozarządowych na wsparcie różnych zadań publicznych realizowanych w 2020 roku. W sumie do różnego rodzaju stowarzyszeń z budżetu powiatu siemiatyckiego trafi blisko 40 tys. złotych na różnego rodzaju wydarzenia, akcje, przedsięwzięcia kulturalne, sportowe, edukacyjne, patriotyczne, które będą realizowane w naszym powiecie. 

więcej

Obrazek dla news_1799

Trwają prace związane z rozbudową siemiatyckiego szpitala

03.06.2020

Mimo trudności związanych z epidemią Covid-19 trwają prace budowlane i wykończeniowe w nowej części siemiatyckiego szpitala. Inwestycja w siemiatyckim szpitalu powiatowym jest kontynuowana mimo trudności z jakimi borykają się firmy wykonujące prace. Ich kłopoty wynikają między innymi z obostrzeń przeciwepidemicznych i z problemów z dostawami części materiałów. Wiadomym jest, że inwestycja nie zostanie zakończona w pierwotnie założonym terminie, czyli w czerwcu tego roku. Jednak prace budowlane ciągle trwają, a finansowanie inwestycji nie jest w żadnym stopniu zagrożone. Budowa nowego "skrzydła" Szpitala Powiatowego w Siemiatyczach to największa inwestycja w służbie zdrowia w naszym powiecie od czasu powstania szpitala, czyli 1974 roku.

 

więcej

Obrazek dla news_1797

Rusza budowa ścieżki pieszo-rowerowej od Siemiatycz do Czartajewa - jest przetarg na projekt i budowę!

27.05.2020

Z przyjemnością informujemy, że Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Białymstoku ogłosiła dzisiaj przetarg na zaprojektowanie i budowę ścieżki pieszo rowerowej na odcinku od Siemiatycz do Czartajewa (wzdłuż ulic Ciechanowieckiej i Białostockiej) o długości 2 km 840 metrów. Jest to inwestycja oczekiwana przez mieszkańców Siemiatycz od wielu lat. Ścieżka rowerowa będzie łączyła Siemiatycze również z drogą wojewódzką w kierunku Ciechanowca. Zgodnie z zamówieniem firma, która wygra przetarg będzie miała czas na zaprojektowanie i budowę ścieżki do 30 listopada 2021 roku. Zadanie będzie finansowane w 100% z budżetu państwa.

więcej

Obrazek dla news_1796

Dziś świętujemy 30-lecie polskich samorządów

27.05.2020

Szanowni Państwo!
Z okazji Dnia Samorządu Terytorialnego, przypadającego w 30. rocznicę

pierwszych wyborów samorządowych w naszej Ojczyźnie, składamy najserdeczniejsze życzenia wszystkim osobom, które przez ostatnie 30 lat budowały samorząd oraz obecnie dbają o dobro naszych małych ojczyzn. Wyrazy uznania przekazujemy pracownikom samorządowym zatrudnionym w starostwie i we wszystkich jednostkach organizacyjnych, radnym każdego szczebla, burmistrzom, wójtom, a także urzędnikom gmin znajdujących się na terenie powiatu.
    Dziękując za dobrą współpracę, każdemu z osobna życzymy wiele satysfakcji z wykonywanych zadań, wdzięczności ze strony mieszkańców oraz wszelkiej  pomyślności w życiu osobistym.

Starosta Jan Zalewski                                                Wicestarosta Marek Bobel

więcej

Obrazek dla news_1795

Życzenia z okazji Dnia Matki

25.05.2020

      Wszystkim Mamom w Dniu Ich Święta składamy serdeczne życzenia i wyrazy wdzięczności. Dziękujemy Wam za troskę, ciepło i życiowe mądrości, które każdego dnia przekazujecie dzieciom, tym małym i tym już dorosłym.

      Dziękujemy za miłość, poświęcenie i wychowanie w duchu największych i najważniejszych wartości.

         Życzymy Wam Drogie Mamy, abyście zawsze były doceniane, a miłość, którą obdarzacie swoich bliskich, wracała do Was z podwójną siłą.

Starosta Jan Zalewski                                            Wicestarosta Marek Bobel

więcej

Obrazek dla news_1793

Wotum zaufania i absolutorium dla Zarządu Powiatu Siemiatyckiego

22.05.2020

Podczas wczorajszej sesji Zarząd Powiatu Siemiatyckiego otrzymał absolutorium za wykonanie ubiegłorocznego budżetu oraz wotum zaufania. Radni udzielili również Zarządowi Powiatu wotum zaufania. W tym przypadku 16 radnych wyraziło swoje poparcie dla podejmowanych działań i pracy Zarządu, jeden wstrzymał się od zajęcia stanowiska, nikt nie był przeciw.

Po raz drugi w tej kadencji radni powiatu oceniali prawidłowość działania organu wykonawczego w zakresie gospodarki finansowej powiatu siemiatyckiego. Absolutorium to jeden z najistotniejszych ustawowych środków kontroli Rady Powiatu nad działalnością Zarządu. Ocena działań Zarządu Powiatu w zakresie stopnia realizacji budżetu, gospodarności i celowości należy do Rady Powiatu, dlatego istotne znaczenie miała m.in. ocena pracy Zarządu dokonana przez Komisję Rewizyjną oraz pozytywna opinia Regionalnej Izby Obrachunkowej w Białymstoku.

więcej

Obrazek dla news_1792

Harmonogram rekrutacji do szkół ponadpodstawowych na rok szkolny 2020/2021

21.05.2020

Informujemy iż Ministerstwo Edukacji Narodowej opracowało nowy harmonogram rekrutacji do szkół ponadpodstawowych na rok szkolny 2020/2021, w tym terminy postępowania rekrutacyjnego oraz składania dokumentów do klas I szkół ponadpodstawowych. Harmonogram został dostosowany do zmienionego terminu przeprowadzanych egzaminów ósmoklasisty, w tym terminu wydania zaświadczenia o wyniku tego egzaminu przez okręgowe komisje egzaminacyjne.

więcej

Obrazek dla news_1791

Pracę z dziećmi i młodzieżą wznowiła Powiatowa Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Siemiatyczach

20.05.2020

Powiatowa Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Siemiatyczach wznowiła bezpośrednią pracę z dziećmi i młodzieżą w zakresie niezbędnego diagnozowania w celu wydania koniecznych opinii i orzeczeń. Powiatowa jednostka została wskazana przez Podlaskiego Kuratora Oświaty  jako poradnia uprawniona w rejonie swojego działania  do wydawania orzeczeń i opinii dla dzieci i uczniów z autyzmem, w tym z zespołem Aspergera. Dodatkowe informacje można uzyskać pod numerem tel. poradni (85) 6552612.

więcej

Starosta

Jan Zalewski

Przyjęcia interesantów

Starostwo Powiatowe

ul. Leg. Piłsudskiego 3
17-300 Siemiatycze
tel.: (85) 65 66 500
fax: 85 65 66 501
e-mail: powiat@siemiatycze.pl


           

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

wrzesień 2020
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.