Logo Starostwo Powiatowe Siemiatycze - Przyjazny Urząd

menu

Licznik odwiedzin

W tym miesiącu: 7650
W sumie: 24984

Archiwum newsów, strona 8

Obrazek dla news_1744

Kolejne posiedzenie Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego w Siemiatyczach w związku z pandemią koronawirusa

24.03.2020

Jego podstawowym celem była ocena sytuacji związanej z zagrożeniem koronawirusem. W spotkaniu brali udział przedstawiciele wszystkich służb: straży granicznej, straży pożarnej, szpitala, sanepidu, a także burmistrzowie, wójtowie i przedstawiciele jednostek samorządowych. Chodziło o podsumowanie już podjętych działań oraz zaplanowanie zadań na przyszłość. Przy okazji brane są pod uwagę różne scenariusze rozwoju sytuacji i różne możliwości reagowania w powiecie siemiatyckim. Przedstawiciele poszczególnych samorządów mówili o problemach z jakimi borykają się w związku z wirusem COVID-19. Apelowali o ścisłą współpracę oraz szybką wymianę informacji.

więcej

Obrazek dla news_1743

W SIEMIATYCKIM SZPITALU PORODY NADAL BĘDĄ PRZYJMOWANE! SĄ TEŻ OBOSTRZENIA!

23.03.2020

Czujemy się odpowiedzialni za Państwa zdrowie, dlatego ze względu na obecną sytuację epidemiologiczną i zalecane przez Rząd Polski oraz Główny Inspektorat Sanitarny ograniczenia wynikające z zagrożenia zakażeniem koronawirusem SARS-CoV-2 wprowadzamy niezbędne zmiany organizacyjne dotyczących Oddziału Ginekologiczno – Położniczego z rooming in, mające na celu z jednej strony zabezpieczenie świadczeń zdrowotnych dla pacjentek ciężarnych, a z drugiej zminimalizowanie ryzyka zakażenia dla pacjentek, noworodków oraz personelu medycznego...

więcej

Obrazek dla news_1741

APELUJEMY-PRZESTRZEGAJCIE KWARANTANNY! ZGŁASZAJCIE DO SANEPIDU SWÓJ POWRÓT Z ZAGRANICY!

20.03.2020

Od 15 marca każdy obywatel RP powracający Z ZAGRANICY NA TEREN POWIATU SIEMIATYCKIEGO ma OBOWIĄZEK odbycia 14-dniowej kwarantanny. Osoby, które powróciły z zagranicy przed tym terminem nie miały każdorazowo wydanych decyzji o kwarantannie. Służby apelowały jednak, by zapobiegawczo dobrowolnie pozostać w domach i obserwować swój stan zdrowia.


Po powrocie z zagranicy należy zadzwonić do Powiatowej Stacji Sanitarno Epidemiologicznej w Siemiatyczach!

więcej

Obrazek dla news_1739

Przekraczanie granicy krok po kroku i powrót do Powiatu Siemiatyckiego!

18.03.2020

Szanowny Mieszkańcu, przekraczając granicę państwa – wypełniasz formularz lokalizacyjny, w którym podajesz dane personalne i miejsce odbywania 14-dniowej kwarantanny domowej. Otrzymasz również ulotkę o zasadach odbywania kwarantanny.

Po przybyciu na teren Powiatu Siemiatyckiego – do zadeklarowanego miejsca odbywania kwarantanny domowej niezwłocznie skontaktuj się telefonicznie z Powiatową Stacją Sanitarno – Epidemiologiczną w Siemiatyczach...

 

więcej

Obrazek dla news_1736

POMOC OSOBOM W KWARANTANNIE - KOMUNIKAT MINISTERSTWA Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

18.03.2020

Jeżeli w związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa jesteś objęty kwarantanną, pamiętaj - nie jesteś pozostawiony sam sobie. Otrzymasz wsparcie.

Co możesz zrobić?

Zadzwoń do gminnego lub miejskiego ośrodka pomocy społecznej w miejscowości, w której mieszkasz.

W tym szczególnym okresie ośrodki pomocy społecznej powinny skupić się na pomocy osobom starszym, samotnym, niepełnosprawnym - szczególnie potrzebującym wsparcia w związku z kwarantanną. To one znajdują się w najtrudniejszej sytuacji i nierzadko nie są w stanie radzić sobie same.

Uwaga! Każda osoba, która ma informację o tym, że osoby poddane kwarantannie potrzebują pomocy, powinna ją także przekazać do miejscowego ośrodka pomocy społecznej...

więcej

Obrazek dla news_1735

UWAGA WŁAŚCIELE POJAZDÓW Z POWIATU SIEMIATYCKIEGO!

18.03.2020

Informujemy, iż w związku z zagrożeniem zakażenia koronawirusem, opierając się na opinii z Ministerstwa Infrastruktury i Związku Powiatów Polskich, w celu ograniczenia dostępu interesantów do siedziby urzędu Starostwa Powiatowego w Siemiatyczach,

od dnia 18 marca 2020r zawieszone zostaje – do odwołania – wymierzanie kar z tytułu niedokonania w 30 dniowym terminie rejestracji pojazdu sprowadzonego z innego kraju Unii europejskiej albo niezgłoszenie w takim samym terminie nabycia lub zbycia pojazdu zarejestrowanego w kraju.

Oznacza to, że od dnia 18 marca br. nie będą wymierzane kary obowiązujące od 1 stycznia 2020r O odwołaniu tej decyzji mieszkańcy Powiatu Siemiatyckiego zostaną niezwłocznie poinformowani.

Starosta mgr Jan Zalewski

więcej

Obrazek dla news_1742

Ogłoszenie o naborze przedstawicieli organizacji pozarządowych do komisji konkursowych

15.07.2020

Zarząd Powiatu Siemiatyckiego zaprasza przedstawicieli organizacji pozarządowych do udziału w pracach komisji konkursowej powołanej w związku z otwartymi konkursami ofert na zadania z zakresu: wspierania i upowszechniania kultury fizycznej a także kultury, sztuki, ochrony dóbr kultury i dziedzictwa narodowego  oraz  podtrzymywania i upowszechniania tradycji narodowej, pielęgnowania polskości oraz rozwoju świadomości narodowej, obywatelskiej i kulturowej. 

więcej

Obrazek dla news_1737

Zawiadomienie o zmianie terminu wyłożenia

15.07.2020

Z uwagi na trwający wzmożony okres zachorowań na grypę oraz pojawienie
się na terytorium RP koronawirusa oraz w trosce o bezpieczeństwo Państwa i Państwa rodzin, a także o nasze wspólne bezpieczeństwo, Starosta Siemiatycki zawiadamia, iż zaplanowane wyłożenia do publicznego wglądu projektu ustalenia klasyfikacji obrębów: ADAMOWO, MAĆKOWICZE I OSŁOWO gm. Mielnik w dniach 16.03.2020 – 30.03.2020 r. zostają odwołane. O kolejnym terminie

więcej

Starosta

Jan Zalewski

Przyjęcia interesantów

Starostwo Powiatowe

ul. Leg. Piłsudskiego 3
17-300 Siemiatycze
tel.: (85) 65 66 500
fax: 85 65 66 501
e-mail: powiat@siemiatycze.pl


           

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

lipiec 2020
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.