Logo Starostwo Powiatowe Siemiatycze - Przyjazny Urząd

menu

Licznik odwiedzin

W tym miesiącu: 4533
W sumie: 4533

Archiwum newsów, strona 80

Obrazek dla news_954

Zapraszamy do udziału w dofinansowywanych kursach języków obcych w Powiecie Siemiatyckim

27.11.2017

W środę, 29 listopada w Ośrodku Kształcenia Zawodowego w Siemiatyczach (ZDZ) przy ul. Pałacowej 24 odbędzie się spotkanie informacyjne odnośnie organizowanych kursów językowych. W ramach pozyskanych przez powiat siemiatycki środków unijnych na projekt Kompleksowy system rozwijania kompetencji i umiejętności osób dorosłych zgodnie z potrzebami regionalnej gospodarki” będzie możliwe uzyskanie dofinansowania (ponad 80% kosztów) do nauki języka obcego.

więcej

Obrazek dla news_952

„Poradnia-Uczeń-Szkoła” - kształcenie specjalne i udzielanie pomocy psychologiczno-pedagogicznej

24.11.2017

W Hajnowskim Domu Kultury odbyła się Konferencja pt . „Poradnia-Uczeń-Szkoła”. Była to kolejna rejonowa konferencja zorganizowana przez Kuratorium Oświaty w Białymstoku przy współpracy Poradni Psychologiczno-Pedagogicznych. Powiatowa Poradnia Psychologiczno –Pedagogiczna w Siemiatyczach dzieliła się dobrymi praktykami na temat „Dziecka z całościowymi zaburzeniami rozwoju” – formy wsparcia dziecka, rodziny i placówek oświatowych realizowanych przez PPP-P w Siemiatyczach.

więcej

Obrazek dla news_950

List wiceministra spraw wewnętrzych i administracji Jarosława Zielińskiego z okazji dnia pracownika socjalnego

22.11.2017

Szanowni Państwo,
z  okazji  Dnia  Pracownika  Socjalnego  życzę  wszystkim,  którzy  wybrali  działalność społeczną  skupioną  na  niesieniu  pomocy  ludziom  znajdującym  się  w  trudnych sytuacjach życiowych zdrowia i szczęścia w życiu prywatnym, a w pracy wytrwałości, wiarygodności w działaniu i skutecznym budowaniu wzajemnego zaufania.

więcej

Obrazek dla news_947

OGŁOSZENIE O I PRZETARGU USTNYM NIEOGRANICZONYM - zorganizowane gospodarstwo rolne w Czartajewie

21.11.2017

Zarząd Powiatu Siemiatyckiego ogłasza I przetarg ustny nieograniczony na sprzedaż zorganizowanego gospodarstwa rolnego, położonego na terenie województwa Podlaskiego, wchodzącego w skład zasobu Powiatu Siemiatyckiego o ogólnej powierzchni 250,7144 ha. Zabudowana nieruchomość rolna, położona w terenie objętym miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego, wykorzystywana jako ferma bydła z zasobem niezabudowanych gruntów rolnych, stanowiąca zorganizowane gospodarstwo rolne. Nieruchomość położona jest w środkowej części powiatu siemiatyckiego, na północ od miasta Siemiatycze.

 

więcej

Obrazek dla news_946

wsparcie dla dzieci z powiatu siemiatyckiego

21.11.2017

Powiat Siemiatycki otrzyma ponad 142 tysiące złotych dotacji z Ministerstwa Edukacji Narodowej w ramach programu kompleksowego wsparcia dla rodzin „Za życiem”. Stosowna umowę w tej sprawie ze Starosta Siemiatyckim Janem Zalewskim i Wicestarostą Markiem Bobel podpisała Minister Edukacji Narodowej. W ramach zadania Powiatowa Poradnia Psychologiczno – Pedagogiczna w Siemiatyczach przy ulicy Kościuszki 43A będzie wiodącym ośrodkiem koordynacyjno – rehabilitacyjno – opiekuńczym na terenie Powiatu Siemiatyckiego świadczącym dla dzieci potrzebujących wsparcia – bezpłatną pomoc terapeutów, fizjoterapeutów, psychologów, pedagogów, logopedów i innych specjalistów.

więcej

Obrazek dla news_945

25 lat Siemiatyckiej akademii "Andy" - wszechstronne wychowanie poprzez sport

20.11.2017

Siemiatycka Akademia "Andy", w tym roku obchodzi XXV lat istnienia. Założycielem i trenerem organizacji jest Shihan Andrzej Nowaczuk, który obchodzi XXXV lat ćwiczeń różnych sztuk walki. Za swoje sukcesy uważa nie tylko własne osiągnięcia, ale przede wszystkim osiągnięcia swoich podopiecznych. W czasie istnienia akademia wychowała wielu Mistrzów: Europy, Polski i Międzynarodowych Turniejów Karate i Kick Boxingu. Uroczysta dwudniowa gala sportowa „Andy” odbyła się w ubiegłą sobotę i niedzielę. Imprezę objął patronatem Starosta Siemiatycki, a wsparł finansowo Powiat Siemiatycki. W gali uczestniczył Wicestarosta Marek Bobel i Przewodniczący Rady Powiatu Siemiatyckiego Krzysztof Andruszkiewicz.

więcej

Obrazek dla news_944

Ułani, ułani, chłopcy malowani... mamy swoich kawalerzystów

17.11.2017

Na co dzień są studentami, urzędnikami, pracownikami różnych zawodów. W Siemiatyczach działa Towarzystwo Hippiczne "Szwadron". Nic dziwnego, że za mundurem panny sznurem. Rzeczywiście ułani siemiatyccy robią wrażenie. Piękne konie, szable, wyjściowe mundury i czapki to robi wrażenie na każdym przyglądającym się kawalerzystom. W tym roku Powiat Siemiatycki przekazał Siemiatyckiemu Towarzystwu Hippicznemu "Szwadron" dotację w wysokości 10 tysięcy złotych na realizację zadania pod nazwą „W przededniu 100. Rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę – Kawalerzyści z Powiatu Siemiatyckiego w hołdzie Piłsudczykom”. W ramach tego zadania stowarzyszenie zakupiło nowe mundury dla kawalerzystów - członków stowarzyszenia. Po co powstał "Szwadron"? Bo kochają polską historię, chcą rozniecić iskierkę patriotyzmu wśród młodzieży...
 

więcej

Starosta

Jan Zalewski

Przyjęcia interesantów

Starostwo Powiatowe

ul. Leg. Piłsudskiego 3
17-300 Siemiatycze
tel.: (85) 65 66 500
fax: 85 65 66 501
e-mail: powiat@siemiatycze.pl


           

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

wrzesień 2019
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.