Logo Starostwo Powiatowe Siemiatycze - Przyjazny Urząd

menu

Licznik odwiedzin

W tym miesiącu: 23562
W sumie: 132438

Archiwum newsów, strona 81

Obrazek dla news_1079

trwa modernizacja siemiatyckiej komendy policji - inwestycja za ponad 2 miliony złotych

19.04.2018

Trwają intensywne prace modernizacyjne na terenie Komendy Powiatowej Policji w Siemiatyczach przy ul. Zielonej. Obejmują między innymi: gruntowną przebudowę placów manewrowych i budowę parkingów, wymianę ogrodzenia wokół komendy, przebudowę kanalizacji sanitarnej i elektrycznej. Dzięki modernizacji poprawi się jakość obsługi mieszkańców oraz warunki pracy policjantów. Modernizacja budynku siemiatyckiej komendy, to kontynuacja programu modernizacji służb mundurowych na terenie powiatu siemiatyckiego. Koszt inwestycji sięga ponad 2 milionów złotych. Pieniądze na ten cel pochodzą z budżetu Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji.

więcej

Obrazek dla news_1076

Kolorowe łóżka i nowoczesna aparatura od WOŚP dla siemiatyckiej pediatrii

18.04.2018

Dzięki staraniom dyrekcji siemiatyckiego SP ZOZ-u i zebranym środkom Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy kupiła kolejny sprzęt dla siemiatyckiego szpitala. Oddział pediatryczny został wyposażony w 15 nowych łóżek wraz z szafkami przyłóżkowymi oraz nowoczesny aparat EKG. Wkrótce fundacja dostarczy też 6 łóżek dziecięcych szczebelkowych. Szczególnie cieszy to, że jest to sprzęt dla najmłodszych pacjentów.

więcej

Obrazek dla news_1075

Bardzo dobra wiadomość dla pacjentów kardiologicznych z powiatu siemiatyckiego

17.04.2018

Dzięki staraniom Wicestarosty Marka Bobla, Szpital Powiatowy w Siemiatyczach i białostocki Szpital Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji będą ściśle współpracowały w zakresie diagnostyki i leczenia mieszkańców Powiatu Siemiatyckiego z różnymi schorzeniami kardiologicznymi. Pacjenci z Powiatu Siemiatyckiego między innymi z zawałami serca i wymagający wszczepienia stymulatorów serca w ekspresowym tempie trafiać będą do białostockiego szpitala MSWiA, który posiada nowoczesną pracownię hemodynamiki z z bardzo wysokiej klasy angiografem oraz doskonale wyposażonym zapleczem medycznym. A to zapewni pomoc medyczną mieszkańcom Powiatu Siemiatyckiego na najwyższym poziomie, jeśli chodzi o popularnie nazywaną kardiologię inwazyjną.

więcej

Obrazek dla news_1074

„Młodzież zapobiega pożarom” - powiatowe eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej

16.04.2018

Starosta Jan Zalewski i Marszałek Województwa Podlaskiego Jerzy Leszczyński złożyli gratulacje oraz wręczyli nagrody laureatom powiatowych eliminacji Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom” w Siemiatyczach. Organizatorem eliminacji powiatowych była Komenda Powiatowa PSP w Siemiatyczach, Zarząd Oddziału Powiatowego ZOSP RP oraz Starostwo Powiatowe w Siemiatyczach, które było fundatorem nagród. Należy podkreślić, że turniej stał na bardzo wysokim poziomie, a młodzież wykazała się dużą wiedzą z zakresu ochrony przeciwpożarowej.

więcej

Obrazek dla news_1073

powiat siemiatycki pozyskał fundusze na rozbudowę drogi powiatowej Żerczyce - Nurczyk

13.04.2018

Powiat Siemiatycki pozyskał 380 tysięcy złotych z budżetu województwa podlaskiego w ramach Podlaskiego Instrumentu Wsparcia Dróg Lokalnych. Umowę o dofinansowanie tej inwestycji w Podlaskim Urzędzie Marszałkowskim podpisał Starosta Jan Zalewski, Wicestarosta Marek Bobel i skarbnik Walentyna Kwiatkowska. Zarząd województwa reprezentowali: Marszałek Jerzy Leszczyński i Członek Zarządu Województwa Podlaskiego Stefan Krajewski. Modernizację ponad kilometrowego odcinka powiatowej drogi będzie również współfinansowała Gmina Nurzec Stacja (446 tys. zł). Szacunkowy koszt inwestycji to blisko 1 milion 300 tysięcy złotych (powiat na ten cel wyasygnuje z budżetu 446 tys. zł). Na przełomie kwietnia i maja poznamy firmę, która przeprowadzi roboty drogowe. W ramach prac zaplanowano między innymi położenie nawierzchni asfaltowej szerokości od 5,5 do 6 metra.

więcej

Obrazek dla news_1070

Ruszyła budowa nowoczesnego stadionu lekkoatletycznego w Czartajewie!

13.04.2018

Rozpoczęły się prace związane z budową „Orlika Lekkoatletycznego” przy Zespole Szkół Technicznych w Czartajewie. Do połowy października powstanie nowoczesny kompleks sportowy z zapleczem sanitarno – szatniowym, jedyny taki w Powiecie Siemiatyckim i południowej części województwa podlaskiego. Będzie to obiekt certyfikowany prze Polski Związek Lekkiej Atletyki - kategorii VA. Wykonawcą prac budowlanych jest firmą Eversport S.A. z Warszawy. Zadanie obejmuje także zakup niezbędnego wyposażenia lekkoatletycznego dla obiektu. Stadion lekkoatletyczny będzie jedynym tego typu obiektem w powiecie siemiatyckim i południowej części województwa podlaskiego pozwalającym na rozgrywanie zawodów lekkoatletycznych rangi ogólnopolskiej, wojewódzkiej i powiatowej. Będzie pełnił funkcję treningową dla wszystkich klubów lekkoatletycznych z terenu powiatu siemiatyckiego oraz do rekreacyjnego uprawiania sportu.

więcej

Obrazek dla news_1071

Uwaga - kursy prawa jazdy na kierowcę zawodowego i inne z dofinansowaniem 88% UE

13.04.2018

Znalezienie zatrudnienia lub uzyskanie awansu często wiąże się z koniecznością zdobycia nowych umiejętności i kwalifikacji. Dlatego też uzyskaj 88% dofinansowania z UE do: - kursów prawo jazdy (pakiet uprawnień na kierowcę zawodowego) - uprawnień na koparki, ładowarki, koparko-ładowarki, walce drogowe - kursów księgowości - kursów wizażu - kursów w zawodach spawacza, pilarza, drwala. Dla osób bez wyższego wykształcenia lub powyżej 50 roku życia także na kursy językowe i szkolenia, komputerowe.

więcej

Obrazek dla news_1069

Powiat przyznał dotacje na organizację imprez sportowych i kulturalnych w 2018 roku - do organizacji pozarządowych trafi 40 tysięcy złotych.

12.04.2018

Stowarzyszenia, kluby, organizacje działające w powiecie siemiatyckim otrzymały dofinansowanie na swoje działania. Przeznaczone zostaną na różnego rodzaju wydarzenia, akcje, przedsięwzięcia kulturalne, sportowe, edukacyjne, patriotyczne, które będą realizowane w 2018 roku.  Starosta Jan Zalewski i Wicestarosta Marek Bobel zawarli umowy z przedstawicielami 7 organizacji pozarządowych. W sumie do stowarzyszeń z budżetu powiatu siemiatyckiego trafi 40 tys. zł.

więcej

Starosta

Marek Bobel

Starostwo Powiatowe

ul. Leg. Piłsudskiego 3
17-300 Siemiatycze
tel.: (85) 65 66 500
fax: 85 65 66 501
e-mail: powiat@siemiatycze.pl


           

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

listopad 2020
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.