Logo Starostwo Powiatowe Siemiatycze - Przyjazny Urząd

menu

Licznik odwiedzin

W tym miesiącu: 14120
W sumie: 168325

Archiwum newsów, strona 86

Obrazek dla news_1073

powiat siemiatycki pozyskał fundusze na rozbudowę drogi powiatowej Żerczyce - Nurczyk

13.04.2018

Powiat Siemiatycki pozyskał 380 tysięcy złotych z budżetu województwa podlaskiego w ramach Podlaskiego Instrumentu Wsparcia Dróg Lokalnych. Umowę o dofinansowanie tej inwestycji w Podlaskim Urzędzie Marszałkowskim podpisał Starosta Jan Zalewski, Wicestarosta Marek Bobel i skarbnik Walentyna Kwiatkowska. Zarząd województwa reprezentowali: Marszałek Jerzy Leszczyński i Członek Zarządu Województwa Podlaskiego Stefan Krajewski. Modernizację ponad kilometrowego odcinka powiatowej drogi będzie również współfinansowała Gmina Nurzec Stacja (446 tys. zł). Szacunkowy koszt inwestycji to blisko 1 milion 300 tysięcy złotych (powiat na ten cel wyasygnuje z budżetu 446 tys. zł). Na przełomie kwietnia i maja poznamy firmę, która przeprowadzi roboty drogowe. W ramach prac zaplanowano między innymi położenie nawierzchni asfaltowej szerokości od 5,5 do 6 metra.

więcej

Obrazek dla news_1070

Ruszyła budowa nowoczesnego stadionu lekkoatletycznego w Czartajewie!

13.04.2018

Rozpoczęły się prace związane z budową „Orlika Lekkoatletycznego” przy Zespole Szkół Technicznych w Czartajewie. Do połowy października powstanie nowoczesny kompleks sportowy z zapleczem sanitarno – szatniowym, jedyny taki w Powiecie Siemiatyckim i południowej części województwa podlaskiego. Będzie to obiekt certyfikowany prze Polski Związek Lekkiej Atletyki - kategorii VA. Wykonawcą prac budowlanych jest firmą Eversport S.A. z Warszawy. Zadanie obejmuje także zakup niezbędnego wyposażenia lekkoatletycznego dla obiektu. Stadion lekkoatletyczny będzie jedynym tego typu obiektem w powiecie siemiatyckim i południowej części województwa podlaskiego pozwalającym na rozgrywanie zawodów lekkoatletycznych rangi ogólnopolskiej, wojewódzkiej i powiatowej. Będzie pełnił funkcję treningową dla wszystkich klubów lekkoatletycznych z terenu powiatu siemiatyckiego oraz do rekreacyjnego uprawiania sportu.

więcej

Obrazek dla news_1071

Uwaga - kursy prawa jazdy na kierowcę zawodowego i inne z dofinansowaniem 88% UE

13.04.2018

Znalezienie zatrudnienia lub uzyskanie awansu często wiąże się z koniecznością zdobycia nowych umiejętności i kwalifikacji. Dlatego też uzyskaj 88% dofinansowania z UE do: - kursów prawo jazdy (pakiet uprawnień na kierowcę zawodowego) - uprawnień na koparki, ładowarki, koparko-ładowarki, walce drogowe - kursów księgowości - kursów wizażu - kursów w zawodach spawacza, pilarza, drwala. Dla osób bez wyższego wykształcenia lub powyżej 50 roku życia także na kursy językowe i szkolenia, komputerowe.

więcej

Obrazek dla news_1069

Powiat przyznał dotacje na organizację imprez sportowych i kulturalnych w 2018 roku - do organizacji pozarządowych trafi 40 tysięcy złotych.

12.04.2018

Stowarzyszenia, kluby, organizacje działające w powiecie siemiatyckim otrzymały dofinansowanie na swoje działania. Przeznaczone zostaną na różnego rodzaju wydarzenia, akcje, przedsięwzięcia kulturalne, sportowe, edukacyjne, patriotyczne, które będą realizowane w 2018 roku.  Starosta Jan Zalewski i Wicestarosta Marek Bobel zawarli umowy z przedstawicielami 7 organizacji pozarządowych. W sumie do stowarzyszeń z budżetu powiatu siemiatyckiego trafi 40 tys. zł.

więcej

Obrazek dla news_1068

informacja odnośnie formy sprzedaży zorganizowanego gospodarstwa pomocniczego w Czartajewie oraz gruntów rolnych wchodzacych w skład gospodarstwa

11.04.2018

W związku z zapytaniami rolników i innych oferentów odnośnie planowanej formy sprzedaży zorganizowanego gospodarstwa pomocniczego w Czartajewie oraz gruntów wchodzących w skład gospodarstwa informujemy iż Zarząd Powiatu Siemiatyckiego w dniu 9 marca 2018 r. podjął decyzje w formie uchwał w sprawie zbycia zorganizowanego gospodarstwa rolnego oraz w sprawie zbycia nieruchomości.

więcej

Obrazek dla news_1067

Zapraszamy na XVIII Promocyjny Spływ Kajakowy rzeką BUG

10.04.2018

Lista zgłoszeń jest już otwarta. Piękne widoki jednej z ostatnich nieuregulowanych rzek w Polsce i mocne, niezapomniane przeżycia – wszystko to można doświadczyć podczas XVIII Promocyjnego Spływu Kajakowego rzeką Bug. W czasie postojów umożliwimy zwiedzanie najciekawszych miejsc naszego regionu, w towarzystwie przewodników, którzy w interesujący sposób przybliżą historie odwiedzanych miejsc. Przy wieczornym ognisku, po zmaganiach z żywiołem będziesz mieć możliwość spróbowania smaków lokalnej kuchni i dać się porwać granej na żywo muzyce. Gwarantujemy wrażenia których nigdy nie zapomnisz.

więcej

Obrazek dla news_1064

Dzień otwarty w biurze ARiMR w Siemiatyczach

05.04.2018

6 kwietnia (piątek) w biurze powiatowym Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Siemiatyczach będzie Dniem Otwartym dla rolników i osób, ktore zainteresowane są funkcjonowaniem biura, możliwością pracy, odbyciem stażu oraz obsługą wniosków. Pracownicy ARiMR odpowiedzą na wszelkie pytania i wątpliwości. Oczywiście zaplanowano także atrakcje i niespodzianki, głównie z myślą o najmłodszych. Biuro mieści się przy ul. ks. Ściegiennego 1 w Siemiatyczach.

więcej

Obrazek dla news_1063

Ponad 2 miliony 300 tysięcy złotych na modernizację dróg w Powiecie Siemiatyckim

04.04.2018

W Podlaskim Urzędzie Wojewódzkim w Białymstoku, Jarosław Zieliński- Wiceminister Spraw Wewnętrznych i Administracji wręczył promesy starostom, burmistrzom i wójtom województwa podlaskiego na odbudowę infrastruktury komunalnej zniszczonej w wyniku klęsk żywiołowych. W spotkaniu uczestniczył Wicestarosta Marek Bobel, Burmistrz Drohiczyna Wojciech Borzym, Wójt Gminy Perlejewo Krzysztof Radziszewski. Powiatu Siemiatycki otrzymał promesę z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji w wysokości 946 tysięcy złotych na przebudowę drogi 1728B na odcinku droga krajowa 62 – Minczewo łącznie z przebudową przepustu drogowego. Wsparcie finansowe z budżetu państwa na remont i przebudowę dróg otrzymały również Gminy Drohiczyn i Perlejewo. W sumie do naszego powiatu trafi ponad 2 miliony 300 tysięcy złotych (to blisko 1/4 z łącznej puli pienędzy przekazanej samorządom województwa podlaskiego)

więcej

Starosta

Marek Bobel

Starostwo Powiatowe

ul. Leg. Piłsudskiego 3
17-300 Siemiatycze
tel.: (85) 65 66 500
fax: 85 65 66 501
e-mail: powiat@siemiatycze.pl


           

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

styczeń 2021
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.