Logo Starostwo Powiatowe Siemiatycze - Przyjazny Urząd

menu

Licznik odwiedzin

W tym miesiącu: 1095
W sumie: 241787

Archiwum newsów, strona 87

Obrazek dla news_828

Powiatowe Święto Policji w Siemiatyczach - awanse i życzenia

14.07.2017

Medalami, odznaczeniami i awansami wyróżnieni zostali funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Siemiatyczach. Na placu przed siemiatyckim starostwem odbyły się uroczystości z okazji dorocznego Święta Policji. W policyjnym święcie wzięli udział Jarosław Zieliński Wiceminister Spraw Wewnętrznych i Administracji, Komendant Wojewódzki Policji w Białymstoku nadinspektor Daniel Kołnierowicz, Biskup Antoni Dydycz - Biskup Senior Diecezji Drohiczyńskiej, Samorząd Powiatu Siemiatyckiego reprezentowali: Starosta Jan Zalewski i Wicestarosta Marek Bobel. Obecni byli również przedstawiciele samorządów gminnych, instytucji i formacji, z którymi Policja współpracuje oraz mieszkańcy Siemiatycz.

więcej

Obrazek dla news_826

Bezpłatna tomografia płuc w siemiatyckim szpitalu. Zapisz się już dziś!

12.07.2017

Pracownia Tomografii Komputerowej SP ZOZ Siemiatycze rozpoczyna program bezpłatnych badań przesiewowych w kierunku wczesnego wykrywania raka płuc. W ramach programu wykonywana będzie bezpłatna tomografia komputerowa płuc dla osób w wieku 50–70 lat palących (osoby palące nadal oraz osoby, które rzuciły palenie). Do badań kwalifikują się również pacjenci w wieku 50–70 lat narażeni na długotrwałe działanie czynników rakotwórczych takich jak: m.in. azbest, arszenik oraz produkty przemiany węgla kamiennego.

więcej

Obrazek dla news_823

Ruszył przetarg na termomodernizację budynków w Siemiatyczach i Czartajewie

07.07.2017

Powiat Siemiatycki ogłosił przetarg na wyłonienie wykonawcy robót budowlanych w zakresie pełnej termomodernizacji obiektów: Starostwa Powiatowego przy ulicy Legionów Piłsudskiego 3 w Siemiatyczach, Zespołu Szkół (LO-budynek i sala gimnastyczna) przy ulicy Kościuszki 43 w Siemiatyczach oraz Zespołu Szkół Rolniczych (budynek szkoły, sali gimnastycznej i internatu) przy ulicy Długiej 130 w Czartajewie. Wykonawcy zainteresowani udziałem w postępowaniu przetargowym swoje oferty mogą składać do 18 lipca. Na termomodernizację trzech obiektów Powiat Siemiatycki pozyskał unijną dotację w wysokości ponad 3 milionów 600 tys. złotych z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego na lata 2014 - 2020. Wykonawcę lub wykonawców wyżej wymienionych zadań (możliwe jest bowiem składanie ofert częściowych) poznamy najprawdopodobniej na przełomie lipca i sierpnia.

 

więcej

Obrazek dla news_824

wprowadzono czasowy zakaz wstępu do lasu - sprawdź gdzie obowiązuje

07.07.2017

Nadleśnictwo Nurzec informuje iż wprowadzony został okresowy zakaz wstępu do lasów stanowiących własność Skarbu Państwa, będących w zarządzie Nadleśnictwa Nurzec. Lasy objęte zakazem wstępu, oznaczone są, przy drogach wjazdowych, tablicami z napisem „ZAKAZ WSTĘPU". Przebywanie, przechodzenie, przejeżdżanie przez lasy objęte zakazem wstępu stanowi wykroczenie wskazane przez przepis art. 151 § 1 Kodeksu Wykroczeń. Przyczyną wprowadzenia zakazu jest zagrożenie bezpieczeństwa publicznego, związane z wystąpieniem w lasach zniszczeń spowodowanych przez wiatry  stanowiące zagrożenie dla zdrowia i życia ludzi. Okresowy zakaz wstępu do lasu obowiązuje do odwołania.

 

więcej

Obrazek dla news_821

Wicemistrzowie Podlaskiej Agroligi z powiatu siemiatyckiego

05.07.2017

Aleksandra i Grzegorz Dąbrowscy z Żurobic zostali I Wicemistrzami Podlaskiej Agroligi 2017. O tytuł Mistrza ubiegało się osiem gospodarstw i pięć firm z dokończonymi inwestycjami. Wszystkie rentowne, cechujące się płynnością finansową, zadbane, wyróżniające się estetyką otoczenia oraz takie, których efektywność produkcji i wyniki wyróżniają je w skali województwa i kraju. Laureaci konkursu są właścicielami prężnie rozwijącej się stajni i pensjonatu. Gratulacje Wicemistrzom Podlaskiej Agroligi złożył Starosta Siemiatycki Jan Zalewski, który uczestniczył w Białymstoku w uroczystej gali podsumowującej wojewódzki etap - ogólnopolskiego konkursu Agroliga 2017. Gospodarze otrzymali również nagrodę rzeczową ufundowaną przez Powiat Siemiatycki.

więcej

Obrazek dla news_820

Zapraszamy do udziału w akcji zbierania pamiątek historycznych „Małe Wielkie Historie”

05.07.2017

Trwa ogólnoświatowa społeczna zbiórka pamiątek historycznych „Małe Wielkie Historie” zainaugurowana w 2016 roku. Do tej pory udało się pozyskać blisko 5500 obiektów dla Muzeum Historii Polski do Wśród eksponatów znalazły się przedmioty otrzymane przez darczyńców z kraju, jak i zagranicy – Wielkiej Brytanii, Stanów Zjednoczonych, Szwecji czy Niemiec.Celem zbiórki jest pozyskanie nowych muzealiów do Muzeum Historii Polski.

więcej

Starosta

Jan Zalewski

Przyjęcia interesantów

Starostwo Powiatowe

ul. Leg. Piłsudskiego 3
17-300 Siemiatycze
tel.: (85) 65 66 500
fax: 85 65 66 501
e-mail: powiat@siemiatycze.pl


           

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

kwiecień 2020
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.