Logo Starostwo Powiatowe Siemiatycze - Przyjazny Urząd

menu

Licznik odwiedzin

W tym miesiącu: 23616
W sumie: 74247

Archiwum newsów, strona 88

Obrazek dla news_942

Zapraszamy na XIV Międzynarodowy Przegląd Pieśni Religijnej i Paraliturgicznej w siemiatyczach

16.11.2017

Dekanalny Instytut Kultury Prawosławnej w Siemiatyczach, parafie prawosławne pw. Zmartwychwstania Pańskiego w Siemiatyczach i pw. Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Siemiatyczach zapraszają na XIV Międzynarodowy Przegląd Pieśni Religijnej i Paraliturgicznej. Przegląd odbędzie się w dniach 17 – 19 listopada w cerkwi pw. Zmartwychwstania Pańskiego w Siemiatyczach. Przegląd jest współfinansowany z budżetu Województwa Podlaskiego i Powiatu Siemiatyckiego.
 

więcej

Obrazek dla news_941

Piszą o nas na Litwie

15.11.2017

"Dzięki dofinansowaniu powiatu siemiatyckiego z okazji 11 listopada zorganizowano w Siemiatyczach wielkie patriotyczne widowisko Festiwal Pieśni i Tańców Polskich. Na scenie wystąpiło ponad 200 artystów. Wśród nich znaleźli się tancerze z Zespółu Tańca Ludowego "Perła" z Niemeczyna i z Zespołu Pieśni i Tańca "Świtezianka". Przed licznie zgromadzoną publicznością wystąpili również tancerze z "Małego Podlasia", instrumentaliści oraz chór siemiatyckiej Szkoły Muzycznej I stopnia im. Wojciecha Kilara, ZPiT "Sokołowianie" z Sokołowa Podlaskiego oraz orkiestra OSP z Liwa" - pisze największy Polski portal internetowy na Litwie.

więcej

Obrazek dla news_940

Rusza nabór na bony edukacyjne i kursy zawodowe w Powiecie Siemiatyckim

15.11.2017

Projekt zintegrowany „Kompleksowy system rozwijania kompetencji i umiejętności osób dorosłych zgodnie z potrzebami regionalnej gospodarki 3.2.1/3.2.2 RPO” jest realizowany przez Miasto Łomża jako Lidera projektu w partnerstwie z powiatami: bielskim, hajnowskim, kolneńskim, łomżyńskim, siemiatyckim, wysokomazowieckim i zambrowskim oraz NOT w Łomży. Projekt obejmuje dwa rodzaje bonów edukacyjnych:1. (Poddziałanie 3.2.1) bon na: szkolenia i kursy z informatyki, szkolenia i kursy z języków obcych, kursy kompetencji ogólnych, studia podyplomowe. Poddziałanie 3.2.2) bon na szkolenia zawodowe (szkolenie nadające kwalifikacje zawodowe lub umiejętności zawodowe: Kwalifikacyjny Kurs Zawodowy (KKZ), Kurs Umiejętności Zawodowych (KUZ), zgodnie z rozporządzeniem MEN z dnia 18 sierpnia 2017 w sprawie kształcenia ustawicznego w formach pozaszkolnych).

 

więcej

Obrazek dla news_939

Jesienne Trele 2017 - znamy zwycięzców Festiwalu Młodych Talentów

14.11.2017

Za nami XXI  edycja festiwalu piosenki „Jesienne Trele” organizowanego przez Zespół Szkół w Siemiatyczach. Po raz kolejny uzdolniona młodzież zaprezentowała swoje możliwości wokalne i instrumentalne, zgromadzonej w Siemiatyckim Ośrodku Kultury publiczności. Do tegorocznej edycji festiwalu przystąpiło 22 wykonawców. Nagrodę Starosty Powiatu Siemiatyckiego zdobył Karol Konachowicz, a drugą nagrodę starosty Mateusz Borzym, zaś nagrodę Krzysztofa Andruszkiewicza Przewodniczącego Rady Powiatu Siemiatyckiego - Renata Wójcik.

więcej

Obrazek dla news_938

Szykuje się wielkie asfaltowanie w Powiecie Siemiatyckim. Otrzymamy z budżetu państwa 3 miliony złotych na przebudowę drogi Dziadkowice – Brańsk (na odcinku powiatu siemiatyckiego)!

13.11.2017

Droga Dziadkowice - Brańsk to jedna z najbardziej zniszczonych i jednocześnie najruchliwszych traktów w powiecie. W przyszłym roku droga doczeka się gruntownej przebudowy. Nowy asfalt zostanie położony na odcinku 8 km. Bowiem Powiat siemiatycki i Powiat Bielski otrzymają w sumie 6 milionów złotych dotacji z budżetu państwa na modernizację tej drogi - w ramach Programu Rozwoju Gminnej i Powiatowej Infrastruktury Drogowej na lata 2016-2019. Dziś wstępną listę rankingową opublikował Podlaski Urząd Wojewódzki w Białymstoku. Powiat Siemiatycki z zdaniem „Przebudowa drogi powiatowej nr 1694B na odcinku granica powiatu siemiatyckiego - Dołubowo - droga krajowa nr 19 - etap I” znalazł się na wysokiej 5 pozycji w kategorii dróg powiatowych, kwota dofinansowania 3 miliony złotych, a szacunkowa wartość całej inwestycji wynosi 6 milionów złotych.

więcej

Obrazek dla news_937

Piękne pieśni, barwne tańce w „Festiwalu Pieśni i Tańców Polskich” w Siemiatyczach

13.11.2017

To było wielkie patriotyczne widowisko (na scenie ponad 200 artystów!), mowa o „Festiwalu Pieśni i Tańców Polskich” w Siemiatyczach – w ramach Narodowego Święta Niepodległości. Było można obejrzeć narodowe tańce, posłuchać i wspólnie zaśpiewać narodowe pieśni. Wyjątkowy patriotyczny koncert, który wzruszył do łez wielu mieszkańców – to prawdziwa żywa lekcja historii. Wielkie brawa należą się dla wszystkich artystów, organizatorów, wolontariuszy z Siemiatycz, Podlasia i Polaków za granicy. W patriotycznym spotkaniu wspólnie z licznie zgromadzonymi mieszkańcami z całego powiatu uczestniczył Wicestarosta Marek Bobel, Burmistrz Piotr Siniakowicz i Marszałek Województwa Podlaskiego Jerzy Leszczyński. Przedsięwzięcie zostało dofinansowane z budżetu Powiatu Siemiatyckiego kwotą 10 tys. zł.

więcej

Obrazek dla news_934

Obchody Narodowego Święta Niepodległości w Siemiatyczach. To jest nasze wspólne święto

11.11.2017

Obchody Święta Niepodległości w całym Powiecie Siemiatyckimi i mieście Siemiatycze mają zawsze szczególny charakter. Stanowią bowiem pielęgnowanie tradycji patriotycznych, wzorów bohaterstwa, uczą szacunku wobec historii i tradycji narodowej. To już 99 lat odkąd Polska odzyskała Niepodległość.  Za nami kolejna rocznica, z okazji której mieszkańcy powiatu siemiatyckiego, władze samorządowe, przedstawiciele różnych instytucji i firm z szacunkiem celebrowali to jakże ważne państwowe święto. Hołd poległym za Ojczyznę oddali Starosta Jan Zalewski, Wicestarosta Marek Bobel i Przewodniczący Rady Powiatu Siemiatyckiego Krzysztof Andruszkiewicz.

więcej

Obrazek dla news_935

List Wiceministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z Jarosława Zielińskiego okazji Narodowego Święta Niepodległości

11.11.2017

Szanowni Państwo, w czasach zaborów Polacy traktowali niepodległość Ojczyzny – za słowami hymnu „Boże,  coś  Polskę”  –  jako  „najświętszą  sprawę”.  Dla  niej  w  walkach  o  wolność  - w konspiracji, w powstaniach zbrojnych, na emigracji i na syberyjskich zsyłkach - najlepsi synowie naszej Ojczyzny poświęcali swoje życie. Nikt inny tak dobrze, jak Polacy nie zna ceny wolności i goryczy niewoli. Święto Niepodległości to okazja do refleksji nie tylko nad przeszłością, ale przede wszystkim  nad  przyszłością... 

więcej

Starosta

Jan Zalewski

Przyjęcia interesantów

Starostwo Powiatowe

ul. Leg. Piłsudskiego 3
17-300 Siemiatycze
tel.: (85) 65 66 500
fax: 85 65 66 501
e-mail: powiat@siemiatycze.pl


           

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

wrzesień 2020
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.