Logo Starostwo Powiatowe Siemiatycze - Przyjazny Urząd

Archiwum newsów, strona 89

Obrazek dla news_995

Nasi Sybiracy przełamali się opłatkiem

05.01.2018

Wspólna modlitwa, życzenia i kolędowanie – taką, tradycyjną już postać, miało spotkanie opłatkowe siemiatyckiego Koła Związku Sybiraków. Spotkania takie od lat są tradycją Sybiraków, którzy po powrocie z nieludzkiej ziemi bali się mówić o tym, co przeżyli. Polska lat powojennych nie była łaskawa dla zesłańców i jedynie w kościołach, przy opłatku, mogli otworzyć swe serca i wspominać piekło, które przeszli. W spotkaniu opłatkowym uczestniczył Starosta Jan Zalewski.

więcej

Obrazek dla news_994

Zapraszamy na Orszaki Trzech Króli w sIEMIATYCZACH

05.01.2018

Zapraszamy na Orszak Trzech Króli, który w sobotę 6 stycznia przemaszeruje ulicami Siemiatycz. Przemarsz Orszaku poprzedzi Msza św. w kościele św. Andrzeja Boboli, która sprawowana będzie o godzinie 12.00. Następnie Orszak wyruszy ulicami: Górną i Grodzieńską w kierunku Placu Jana Pawła II. Na trasie orszaku odgrywane będą scenki, w których wystąpią mieszkańcy Siemiatycz.
Zachęcamy do udziału całe rodziny! Mile widziane przebrania w stroje pasterzy, aniołów, rycerzy itp. Każdy uczestnik otrzyma pamiątkową koronę. Orszak jest piękna okazją do odbudowania więzi w społecznościach.

więcej

Obrazek dla news_993

Diecezjalne spotkanie opłatkowe samorządowców w Drohiczynie

04.01.2018

Zgodnie z coroczną tradycją Biskup Drohiczyński Tadeusz Pikus zorganizował spotkanie opłatkowe dla samorządowców z całego regionu, służb mundurowych, leśników itd. W uroczystości uczestniczyło ponad 200 osób, a atmosfera była bardzo rodzinna. Na spotkanie z Biskupem Drohiczyńskim przybyli Wicepremier Jarosław Gowin, posłowie i senatorowie regionu, prezydenci, burmistrzowie, starostowie kilku powiatów, radni, wójtowie. Powiat siemiatycki reprezentowali Starosta Jan Zalewski, Wicestarosta Marek Bobel, Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Siemiatyckiego Franciszek Czarkowski.

więcej

Obrazek dla news_992

Powiat Siemiatycki pozyskał 3 miliony złotych na przebudowę drogi Dziadkowice – Brańsk

02.01.2018

Powiat Siemiatycki pozyskał 3 miliony złotych na przebudowę drogi Dziadkowice – Brańsk (na odcinku powiatu siemiatyckiego). Droga Dziadkowice - Brańsk to jedna z najbardziej zniszczonych i jednocześnie najruchliwszych traktów w powiecie. W 2018 roku droga doczeka się gruntownej przebudowy. Nowy asfalt zostanie położony na odcinku 8 km. Bowiem Powiat Siemiatycki i Powiat Bielski otrzymają w sumie 6 milionów złotych dotacji z budżetu państwa na modernizację tej drogi - w ramach Programu Rozwoju Gminnej i Powiatowej Infrastruktury Drogowej na lata 2016-2019.

więcej

Obrazek dla news_991

Starosta uczestniczył w posiedzeniu Wojewódzkiej Rady Dialogu Społecznego

29.12.2017

Starosta Jan Zalewski jako Przewodniczący Konwentu Powiatów Województwa Podlaskiego uczestniczył w posiedzeniu plenarnym Wojewódzkiej Rady Dialogu Społecznego w Łomży, podczas której wybrano nowego przewodniczącego i prezydium WRDS. Członkowie rady zadecydowali iż Marszałek Województwa Podlaskiego Jerzy Leszczyński będzie nowym przewodniczącym WRDS w Białymstoku. Swoje obowiązki będzie pełnił od 1 stycznia, a kadencja będzie trwała 1 rok.

więcej

Obrazek dla news_990

Otwarte Strefy Aktywności (OSA) – edycja 2018

29.12.2017

Ministerstwo Sportu i Turystyki ogłosiło nabór do "Program rozwoju małej infrastruktury sportowo-rekreacyjnej o charakterze wielopokoleniowym – Otwarte Strefy Aktywności (OSA) - EDYCJA 2018". Celem Programu jest budowa ogólnodostępnych, wielofunkcyjnych, plenerowych stref aktywności, skierowanych do różnych grup wiekowych oraz tworzenie przestrzeni aktywności sportowej, sprzyjającej międzypokoleniowej integracji społecznej.

więcej

Obrazek dla news_989

Suwalska Specjalna Strefa Ekonomiczna S.A. w Suwałkach zaprasza do udziału w przetargu łącznym nr 21/2017 - Podstrefa Siemiatycze

29.12.2017

Suwalska Specjalna Strefa Ekonomiczna S.A. w Suwałkach jako zarządzająca Suwalską Specjalną Strefą Ekonomiczną, zaprasza do udziału w przetargu łącznym nr 21/2017 mającym na celu sprzedaż nieruchomości niezabudowanej, objętej granicami Suwalskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej Podstrefa Siemiatycze oraz udzielenie zezwolenia na prowadzenie działalności gospodarczej na terenie Suwalskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej w Podstrefie Siemiatycze.

więcej

Obrazek dla news_984

Prezent dla policji na gwiazdkę. Nowy Opel Astra od dziś na drogach powiatu siemiatyckiego

22.12.2017

Flotę siemiatyckiej Komendy Powiatowej Policji zasilił nowy oznakowany Opel Astra z benzynowym silnikiem o mocy 200 KM. Zakup radiowozu został sfinansowany przez Komendę Główną Policji (35 tys. zł) oraz Starostwo Powiatowe w Siemiatyczach (35 tys. zł). Dziś przekazano go uroczyście do użytku siemiatyckim funkcjonariuszom. Pojazd trafił do funkcjonariuszy drogówki i będzie wykorzystywany w codziennej służbie.

więcej

Obrazek dla news_985

Magiczne chwile pełne ciepła i miłości w Warsztacie Terapii Zajęciowej W dOŁUBOWIE

22.12.2017

Okres świąt Bożego Narodzenia jest wyjątkowy i magiczny. Ulegamy świątecznemu klimatowi, jesteśmy życzliwsi, chętniej pomagamy. W takiej miłej, momentami wzruszającej atmosferze przebiegało spotkanie wigilijne zorganizowane przez Warsztaty Terapii Zajęciowej w Dołubowie prowadzone przez Stowarzyszenia Pomocy „Szansa”.  Przy wspólnym stole spotkali się podopieczni warsztatów oraz zaproszeni goście. Opłatkiem z uczestnikami i pracownikami WTZ przełamał się starosta Jan Zalewski.

więcej

Starosta

Marek Bobel

Starostwo Powiatowe

ul. Leg. Piłsudskiego 3
17-300 Siemiatycze
tel.: (85) 65 66 500
fax: 85 65 66 501
e-mail: powiat@siemiatycze.pl


           

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

grudzień 2020
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.