Logo Starostwo Powiatowe Siemiatycze - Przyjazny Urząd

menu

Licznik odwiedzin

W tym miesiącu: 5310
W sumie: 22644

Archiwum newsów, strona 9

Obrazek dla news_1733

policjanci kontrolują poddanych kwarantannie w powiecie siemiatyckim. Surowe kary za nieprzestrzeganie kwarantanny!

17.03.2020

Każda osoba przyjeżdżająca z zagranicy do powiatu siemiatyckiego musi przejść 14-dniową kwarantannę. Za nieprzestrzeganie kwarantanny grozi do 5 tys. zł grzywny oraz do roku więzienia. Albo surowsza kara, jeśli prokurator oceni, że ktoś, łamiąc rygory, naraził swoim zachowaniem zdrowie lub życie innych. Za to grozi nawet do ośmiu lat pozbawienia wolności. Siemiatycka policja od 15 marca sprawdza, czy osoby przyjeżdżające z zagranicy stosują się do nakazu kwarantanny.

Wszelkie przypadki łamania prawa – odnośnie nakazu przestrzegania kwarantanny

powinny być zgłaszane do siemiatyckiej policji

Dyżurny KPP tel. (85) 670 46 00

więcej

Obrazek dla news_1732

Drodzy Mieszkańcy apelujemy o rozsądek i odpowiedzialność! Pozostańcie na kwarantannie!

17.03.2020

Niestety docierają do nas głosy iż niektóre osoby powracające z zagranicy np: Belgii, Niemiec, Holandii, Francji, Anglii i innych krajów na teren naszego powiatu nie stosują się do obowiązku 14-dniowej kwarantanny i opuszczają miejsce pobytu. Takie zachowanie jest niezgodne z prawem i naganne społecznie. Świadomie narażacie Państwo na utratę zdrowia, a może i życia swoich bliskich, sąsiadów i wszystkich mieszkańców społeczności powiatu siemiatyckiego. Rozumiemy, że kwarantanna jest pewnego rodzaju utrudnieniem i ograniczeniem, ale też wielkim testem odpowiedzialności za zdrowie i życie nas wszystkich.

więcej

Obrazek dla news_1729

zawiadomienie - odwołanie zebrań uczestników scalenia gruntów

16.03.2020

Z uwagi na trwający wzmożony okres zachorowań na grypę oraz pojawienie się   na  terytorium   RP   koronawirusa   oraz   w   trosce   o   bezpieczeństwo   Państwa   i Państwa rodzin, a także  o nasze wspólne bezpieczeństwo,  Starosta Siemiatycki zawiadamia, iż zaplanowane zebrania uczestników scalenia gruntów obiektu „OSMOLA I INNE”, "MIODUSY I INNE", "TWAROGI I INNE" zostają odwołane. O kolejnym terminie zebrania zainteresowani zostaną powiadomieni oddzielnym zawiadomieniem.

więcej

Obrazek dla news_1728

UWAGA PACJENCI PORADNI SPECJALISTYCZNYCH SP ZOZ SIEMIATYCZE!

15.03.2020

Szanowni Państwo,

Czujemy się odpowiedzialni za Państwa zdrowie, dlatego ze względu na obecną sytuację epidemiologiczną i zalecane przez rząd Polski oraz Główny Inspektorat Sanitarny ograniczenia wynikające z zagrożenia zakażeniem koronawirusem SARS-CoV-2 uruchamiamy dla Państwa porady telefoniczne lekarzy specjalistów we wszystkich naszych poradniach.

...Pacjenci będą wpuszczani do budynku pojedynczo i bez osób towarzyszących Wszystkim pacjentom zgłaszającym się będziemy stosowali procedury wejścia...

więcej

Obrazek dla news_1727

UWAGA PACJENCI pracowni USG, RTG, TOMOGRAFII oraz pracowni Endoskopii SP ZOZ SIEMIATYCZE!

15.03.2020

Szanowni Państwo,
z uwagi na trwający wzmożony okres zachorowań na grypę oraz pojawienie się na terytorium Polski Koronawirusa SARS-CoV-2, a także w trosce o bezpieczeństwo Państwa i Państwa rodzin zwracamy się z prośbą do Mieszkańców Powiatu Siemiatyckiego oraz osób spoza powiatu o ograniczenie osobistych wizyt celem rejestracji do poszczególnych poradni specjalistycznych znajdujących się w Głównym Budynku Szpitala, pracowni USG i RTG oraz pracowni Endoskopii, a także składających wniosek o dokumentację medyczną...

więcej

Obrazek dla news_1722

UWAGA WAŻNY KOMUNIKAT - DLA OSÓB PRZYJEŻDŻAJĄCYCH ZZA GRANICY NA TEREN POWIATU SIEMIATYCKIEGO!

12.03.2020

Informujemy iż wszystkie osoby, które aktualnie przyjeżdżają zza granicy na teren Powiatu Siemiatyckiego z terenu państw objętych wirusem COVID-19 (koronawirusem): Belgii, Holandii, Niemiec, Hiszpanii, Francji, Danii, Wielkiej Brytanii, Irlandii, Białorusi, USA, Holandii, Szwecji, Norwegii, Austrii oraz innych krajów dotkniętych nowym koronawirusem SARS-CoV-2 mają obowiązek o fakcie przybycia na teren powiatu niezwłocznie powiadomić Powiatową Stację Sanitarno Epidemiologiczną w Siemiatyczach. Osoby takie zostaną objęte nadzorem sanitarno epidemiologicznym.

W tej sprawie należy kontaktować się telefonicznie z Powiatową Stacją Sanitarno Epidemiologiczną w Siemiatyczach - tel. 795 483 324 (czynny całą dobę).

Zwracamy się do Państwa z prośbą o zrozumienie i poważne potraktowanie komunikatu. Wszystkie działania prowadzone są w trosce o zdrowie nas wszystkich i naszych rodzin.

 

więcej

Starosta

Jan Zalewski

Przyjęcia interesantów

Starostwo Powiatowe

ul. Leg. Piłsudskiego 3
17-300 Siemiatycze
tel.: (85) 65 66 500
fax: 85 65 66 501
e-mail: powiat@siemiatycze.pl


           

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

grudzień 2019
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.