Logo Starostwo Powiatowe Siemiatycze - Przyjazny Urząd

menu

Licznik odwiedzin

W tym miesiącu: 21061
W sumie: 71692

Archiwum newsów, strona 9

Obrazek dla news_1788

76. rocznica bitwy o Monte Cassino - Pamietamy!

18.05.2020

76 lat temu, 18 maja 1944 r., po niezwykle zaciętych walkach 2.  Korpus Polski dowodzony przez gen. Władysława Andersa zdobył wzgórze  Monte Cassino wraz ze znajdującym się na nim klasztorem. W bitwie  zginęło 923 polskich żołnierzy, 2931 zostało rannych, a 345 uznano za  zaginionych. Był to niezwykle bohaterski  czyn, gdyż bitwa ta uznawana jest za jedną z najbardziej zaciętych (obok  walk pod Stalingradem, na łuku kurskim, lądowania w Normandii  i powstania warszawskiego) w czasie II wojny światowej.

więcej

Obrazek dla news_1786

Umowa na projekt nowego mostu na Bugu podpisana!

14.05.2020

Spółka CertusVia z Warszawy opracuje dokumentację techniczną nowego mostu na Bugu (w Granne gm. Perlejewo) łączącego Powiat Siemiatycki i Powiat Sokołowski, Województwo Podlaskie z Mazowieckim oraz gminę Perlejewo z gminą Jabłonna Lacka. Całość dokumentacji, łącznie z pozwoleniem na budowę warszawska firma ma opracować do 1 grudnia 2022 r. Warto nadmienić iż most Perlejewo-Jabłonna Lacka na Bugu otrzymał 1,2 mln zł rządowego dofinansowania dla dokumentacji w ramach programu "Mosty dla regionów", o które wnioskowali wspólnie powiat siemiatycki, powiat sokołowski, gmina Jabłonna Lacka i gmina Perlejewo. Dziś w siemiatyckim starostwie doszło do podpisania umowy na opracowanie dokumentacji technicznej nowej przeprawy mostowej.

więcej

Obrazek dla news_1785

ZAPROSZENIE DO SZACOWANIA WARTOŚCI ZAMÓWIENIA - wykonanie projektów dokumentacji technicznej na budowę i przebudowę dróg dojazdowych w zakresie obiektu scaleniowego „TWAROGI I INNE” oraz „MIODUSY I INNE”

14.05.2020

Zamówienie dotyczy: wykonanie projektów dokumentacji technicznej na budowę i przebudowę dróg  dojazdowych  do  pól  w  ramach  operacji  pn.  „Scalenia  gruntów  na  obszarze  Gminy Perlejewo”  w  zakresie  obiektu  scaleniowego  „TWAROGI  I  INNE”  oraz  „MIODUSY  I  INNE”  w ramach działania : „Inwestycje w środki trwałe” poddziałanie „”Wsparcie na inwestycje związane z  rozwojem,  modernizacją  i  dostosowywaniem  rolnictwa  i  leśnictwa”  operacja  typu:  „Scalanie gruntów” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020...

więcej

Obrazek dla news_1784

ZAPROSZENIE DO SZACOWANIA WARTOŚCI ZAMÓWIENIA - pełnienie nadzoru inwestorskiego W ZAKRESIE obiektu scaleniowego „TWAROGI I INNE” oraz „MIODUSY I INNE”

14.05.2020

Przedmiotem zamówienia jest pełnienie nadzoru inwestorskiego w ramach operacji pn. „Scalenia gruntów na obszarze Gminy Perlejewo” w ramach działania : „Inwestycje w środki  trwałe”  poddziałanie  „”Wsparcie  na  inwestycje  związane  z  rozwojem,  modernizacją  i dostosowywaniem  rolnictwa  i  leśnictwa”  operacja  typu:  „Scalanie  gruntów”  objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020...

więcej

Obrazek dla news_1783

Rozstrzygnięcie otwartego konkursu ofert z zakresu kultury i dziedzictwa narodowego

14.05.2020

Zarząd Powiatu Siemiatyckiego Uchwałą Nr 45/263/20 z dnia 12 maja 2020 r. dokonał rozstrzygnięcia otwartego konkursu ofert na dofinansowanie realizacji zadań publicznych z zakresu: kultury, sztuki, ochrony dóbr kultury i dziedzictwa narodowego oraz podtrzymywania i upowszechniania tradycji narodowej, pielęgnowania polskości oraz rozwoju świadomości narodowej, obywatelskiej i kulturowej w 2020 r.

więcej

Obrazek dla news_1781

Informator naborowy do szkół ponadpodstawowych z terenu powiatu siemiatyckiego

13.05.2020

Jeśli kończysz właśnie szkołę podstawową i zastanawiasz się nad wyborem szkoły średniej możesz wybierać spośród trzech naszych szkół: Zespół Szkół w Siemiatyczach (LO i Szkoła Branżowa), Zespół Szkół Technicznych w Czartajewie, Zespół Szkół Rolniczych w Ostrożanach. Szkoły w Powiecie Siemiatyckim zapraszają!

Szkoły prowadzone przez Powiat Siemiatycki oferują szeroki wachlarz możliwości rozwoju i kierunków, spośród których wybierzesz coś dla siebie. Każda z naszych szkół pozwoli Ci zdobyć wiedzę i umiejętności potrzebne do zdobycia wymarzonego zawodu lub w przyszłości studiowania na wybranym kierunku...

więcej

Obrazek dla news_1778

Życzenia z okazji Międzynarodowego Dnia Pielęgniarki i Położnej

12.05.2020

Z okazji Międzynarodowego Dnia Pielęgniarek i Położnych, pragniemy złożyć najserdeczniejsze życzenia wszystkim Pielęgniarkom i Położnym służącym pomocą w SP ZOZ Siemiatycze oraz pracującym we wszystkich placówkach medycznych w Powiecie Siemiatyckim. Wyrażamy uznanie za pełną poświęcenia i zaangażowania służbę na rzecz chorych. Podejmując się wspaniałej misji ratowania zdrowia drugiego człowieka zasługują Panie na ogromny szacunek. Składamy podziękowania za ofiarną i niezwykle trudną pracę. Niech Wasza praca budzi w Was dumę i satysfakcję, a uśmiech i wdzięczność pacjentów towarzyszą Wam każdego dnia. Życzymy, aby każdy dzień poświęcony drugiemu człowiekowi dawał radość i satysfakcję. Chwil pełnych wzruszeń, radości, dużo zdrowia oraz pomyślności w życiu osobistym i zawodowym.
Starosta Jan Zalewski                                                Wicestarosta Marek Bobel

więcej

Obrazek dla news_1779

Przy siemiatyckim szpitalu rusza Mobilny Punkt Pobrań. Zrobią tam testy na obecność koronawirusa dla osób kończących kwarantannę!

12.05.2020

Na terenie SP ZOZ w Siemiatyczach powstał Mobilny Punkt Pobrań (MPP) do testów kontrolnych na obecność koronawirusa dla osób z powiatu siemiatyckiego (i nie tylko) przebywających na kwarantannie. Badaniu może poddać się osoba będąca w dwunastym dniu kwarantanny. Uwaga badanie jest zalecane, ale dobrowolne. Testy są bezpłatne – ich wykonanie finansuje Narodowy Fundusz Zdrowia.

więcej

Starosta

Jan Zalewski

Przyjęcia interesantów

Starostwo Powiatowe

ul. Leg. Piłsudskiego 3
17-300 Siemiatycze
tel.: (85) 65 66 500
fax: 85 65 66 501
e-mail: powiat@siemiatycze.pl


           

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

wrzesień 2020
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.