Logo Starostwo Powiatowe Siemiatycze - Przyjazny Urząd

menu

Licznik odwiedzin

W tym miesiącu: 2667
W sumie: 36119

Archiwum newsów, strona 90

Obrazek dla news_875

Udane Dożynki Gminy Drohiczyn

11.09.2017

Wrzesień to miesiąc, w którym obchodzone jest święto plonów rolnych, będące okazją do podziękowania i uhonorowania ciężkiej pracy rolników. Same przygotowania zaczęły się na kilka tygodni przed tak ważną uroczystością, a efekty pracy mieszkańców Gminy Drohiczyn można było podziwiać w minioną niedzielę, 10 września w Chutkowicach. W uroczystości uczestniczył Starosta Jan Zalewski. Coroczne święto plonów rolnych to także okazja do doskonałej zabawy, a na brak atrakcji nie można było narzekać. Odbyły się wystawy płodów rolnych, pokazy rękodzieła ludowego oraz kiermasze produktów kulinarnych i żywnościowych przygotowane przez sołectwa.

więcej

Obrazek dla news_873

Dożynki Wojewódzkie 2017 – święto plonów mieszkańców Podlasia

11.09.2017

Coroczne Wojewódzkie Święto Plonów odbyło się 9 września w Perlejewie. Uroczystość jest podsumowaniem całorocznego trudu rolników, a jednocześnie stanowi wspaniałą okazję do międzypokoleniowej integracji i wyrażenia dumy z przynależności do wspólnoty, którą łączą wspólne wartości: umiłowanie rodzimej ziemi, szacunek do pracy i chleba. Ten szczególny szacunek do chleba wyróżnia nas spośród innych narodów. Podczas dożynkowego obrzędu dzielimy się nim i dziękujemy tym, którym go zawdzięczamy. Na wojewódzkie święto plonów przyjechali mieszkańcy z najdalszych gmin, a także parlamentarzyści, władze regionu i poszczególnych samorządów. W uroczystościach uczestniczył Starosta Jan Zalewski, Wicestarosta Marek Bobel, Przewodniczący Rady Powiatu Siemiatyckiego Krzysztof Andruszkiewicz, Wiceprzewodniczący Rady Powiatu siemiatyckiego Franciszek Czarkowski, Radni Powiatu Siemiatyckiego.

więcej

Obrazek dla news_872

W starostwie można zapłacić kartą płatniczą

08.09.2017

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom Mieszkańców, w kasie starostwa wprowadziliśmy bezgotówkową formę płatności. W starostwie, aby uiścić opłaty za podatki, nie trzeba mieć przy sobie żywej gotówki. Terminal płatniczy został zainstalowany w okienku kasowym na parterze. Za pomocą karty można uregulować opłaty komunikacyjne i geodezyjne. Mamy nadzieję, że przyjmowanie opłat w formie bezgotówkowej będzie dla Państwa wygodne, zaoszczędzi czas, zwiększy bezpieczeństwo transakcji, a dla urzędu przełoży się na usprawnienie prac całej instytucji. Warto zaznaczyć, że zarówno klient jak i starostwo nie będą ponosić żadnych dodatkowych kosztów  związanych z uiszczaniem opłat kartą.

więcej

Obrazek dla news_871

Rekompensaty za nieutrzymywanie świń - Przedłużony terminy składania wniosków

07.09.2017


Do 14 sierpnia rolnicy – producenci świń niespełniający zasad określonych w programie bioasekuracji mogli składać wnioski o przyznanie rekompensaty za nieutrzymywanie świń. Ministerstwo Rolnictwa wydłuża ten termin do 31 października 2017 r. termin składania wniosków o rekompensaty za nieprzerwane nieutrzymywanie świń przez rolników nie będących w stanie dostosować swoich gospodarstw do wymagań programu bioasekuracji mającego na celu zapobiegania szerzenia się afrykańskiego pomoru świń ASF.

więcej

Obrazek dla news_869

Intensywne prace przy termomodernizacji siemiatyckiego LO

06.09.2017

Intensywnie przebiegają prace związane z termomodernizacją Zespołu Szkół przy ulicy Kościuszki (siemiatyckiego LO). Inwestycja finansowana jest ze środków unijnych i Powiatu Siemiatyckiego. Koszt 1 milion 999 tys. złotych. Obecnie ocieplany jest dach i ściany sali sportowej oraz ściany budynku LO od strony wschodniej, północnej i południowej. Dzięki termomodernizacji budynków, zmniejszą się rachunki za ich eksploatowanie i utrzymanie, a zaoszczędzone pieniądze Powiat Siemiatycki przeznaczy na kolejne inwestycje niezbędne naszym mieszkańcom.

więcej

Obrazek dla news_867

Starostowie uczestniczyli w Dożynkach Gminnych w Tołwinie – wspólnie z rolnikami podziękowali za tegoroczne plony

04.09.2017

Starosta Jan Zalewski i Wicestarosta Marek Bobel uczestniczyli w dożynkach gminnych, które odbyły się 3 września przy Szkole Podstawowej w Tołwinie. Z inicjatywy wójta Edwarda Krasowskiego dożynki w gminie Siemiatycze zorganizowano po raz drugi (w ubiegłym roku odbyły się w Kłopotach Bujnach). Dożynki to święto plonów kończące najważniejsze prace polowe. Jak co roku, w sołectwach wykonano misterne i pomysłowe wieńce dożynkowe z kłosów zbóż, owoców, warzyw, polnych kwiatów. Wieniec Powiatu Siemiatyckiego prezentowali uczniowie Zespołu Szkół Rolniczych w Czartajewie.

więcej

Obrazek dla news_866

SP ZOZ w Siemiatyczach z kontraktem na ortopedię

01.09.2017

Dzięki zaangażowaniu Dyrekcji Jednostki oraz władz Powiatu w naszym szpitalu oprócz oddziałów wchodzących do sieci szpitali (chirurgia, wewnętrzny, ginekologicznio-położniczy i dziecięcy) w najbliższych latach funkcjonował będzie również pododdział ortopedyczny. W dniu 31.08.2017r Narodowy Fundusz Zdrowia Oddział Wojewódzki w Białymstoku ogłosił rozstrzygnięcie konkursu w wyniku którego SP ZOZ  wygrał postepowanie konkursowe

więcej

Starosta

Jan Zalewski

Przyjęcia interesantów

Starostwo Powiatowe

ul. Leg. Piłsudskiego 3
17-300 Siemiatycze
tel.: (85) 65 66 500
fax: 85 65 66 501
e-mail: powiat@siemiatycze.pl


           

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

czerwiec 2020
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.