Logo Starostwo Powiatowe Siemiatycze - Przyjazny Urząd

Archiwum newsów, strona 90

Obrazek dla news_986

Jubileusz Powiatowego Domu Pomocy Społecznej w Siemiatyczach. Od lat tworzą wspaniały dom dla potrzebujących

22.12.2017

Starosta siemiatyckiego Jana Zalewski uczestniczył w obchodach 10-lecia istnienia Powiatowego Domu Pomocy Społecznej przy ulicy Szpitalnej w Siemiatyczach. Uroczystość rozpoczęła się modlitwą w intencji pracowników i mieszkańców Powiatowego Domu Pomocy Społecznej oraz poświęceniem kapliczki. Obecnie w placówce przebywa 62 pensjonariuszy, którzy uczestniczą w różnych formach zajęć terapeutycznych.

więcej

Obrazek dla news_982

Wigilijne spotkanie w siemiatyckim Zespole Szkół Specjalnych pełne wzruszeń i życzliwości

21.12.2017

Kameralna, ale przepełniona duchem zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia – taka była wigilia, która odbyła się w Zespole Szkół Specjalnych w Siemiatyczach. W wigilijnym spotkaniu wzięli udział m.in.: wicestarosta  Marek Bobel, burmistrz Siemiatycz, pracownicy szkoły, rodzice, księża katoliccy i prawosławni, radni powiatowi, przedstawiciele służb mundurowych oraz główni bohaterowie uczniowie ZSS Siemiatycze. Podczas spotkania młodzi artyści poprzez jasełka przypomnieli gościom, wychowawcom i kolegom, że święta są wtedy, gdy podajemy innym dłoń i w naszych sercach rodzi się Bóg, który przynosi prawdziwy spokój i szczęście.

więcej

Obrazek dla news_983

Wspólne posiedzenie Konwentów Powiatów Województwa Podlaskiego i Mazowieckiego

21.12.2017

W Sterdyni odbyło się wspólne posiedzenie konwentów powiatów z województw: podlaskiego i mazowieckiego. To kolejne posiedzenie w tym formacie. Obradom przewodniczyli: Starosta Siemiatycki Jan Zalewski, Przewodniczący Konwentu Powiatów Województwa Podlaskiego oraz Starosta Węgrowski Krzysztof Fedorczyk, Przewodniczący Konwentu Powiatów Województwa Mazowieckiego. Głównymi tematami obrad były zmiany w kodeksie wyborczym, oświata oraz bieżące zagadnienia z działalności poszczególnych powiatów.

więcej

Obrazek dla news_981

„Znaczenie pszczół dla człowieka i gospodarki” - uczniowie z Ostrożan laureatami konkursu

20.12.2017

W Urzędzie Marszałkowskim w Białymstoku odbyło się spotkanie wszystkich organizacji pszczelarskich działających na terenie województwa podlaskiego. W trakcie posiedzenia pszczelarzy odbyło się wręczenie nagród - laureatom konkursu „Znaczenie pszczół dla człowieka i gospodarki”, którzy uzyskali największą ilość punktów. Laureatami konkursu zostali Daniel Zaremba zajmujący II miejsce oraz Sylwester Tararuj zajmujący III miejsce - uczniowie Zespołu Szkół Rolniczych w Ostrożanach. Test wiedzy o pszczelarstwie zorganizowany był w 8 szkołach rolniczych województwa podlaskiego.

więcej

Obrazek dla news_976

58 milionów złotych dotacji na cyfrową geodezję w województwie podlaskim - również w powiecie siemiatyckim

19.12.2017

W Urzędzie Marszałkowskim Województwa Podlaskiego w Białymstoku, Starosta Siemiatycki Jan Zalewski (Przewodniczący Związku Powiatów Województwa Podlaskiego) i Starosta Wysokomazowiecki Bogdan Zieliński (Wiceprzewodniczący ZPWP) podpisali umowę na realizację projektu dofinansowanego ze środków UE - „Udostępnianie zasobów publicznych rejestrów geodezyjnych – modernizacja ewidencji gruntów i budynków”, który będzie realizowany na terenie wszystkich powiatów województwa podlaskiego w latach 2018-2022. Dofinansowanie UE na realizację projektu to blisko 58 milionów złotych. Usługi opracowane na podstawie zaktualizowanych i zdigitalizowanych zasobów publicznych będą umożliwiały ich udostępnianie innym podmiotom publicznym, w tym gminom, ale przede wszystkim klientom administracji, czyli przedsiębiorcom i mieszkańcom województwa, dla których spodziewane korzyści ekonomiczne mogą być najwyższe.

więcej

Obrazek dla news_975

„Dziecięcy Świat w Kolorach” - szpitalny Oddział Dziecięcy w Siemiatyczach jak z bajki...

18.12.2017

Z wielką radością informujemy o zakończeniu remontu Oddziału Dziecięcego siemiatyckiego szpitala powiatowego. Dzięki akcji społecznej „Dziecięcy świat w kolorach” realizowanej przez FFiL Śnieżka SA., Gminie Mielnik, Fundacji "Ratujmy" i Powiatowi Siemiatyckiemu oddział zyskał zupelnie nowy wygląd i bajkową kolorystykę przyjazną dzieciom. Podczas prac remontowych między innymi zużyto kilkaset litrów farb i innych materiałów malarskich. Otwarcie wyremontowanego oddziału odbyło się 18 grudnia. Podczas spotkania kolorowe malunki podziwiały dzieci przebywające w placówce, ich rodzice, przedstawiciele szpitala, lokalnych władz oraz mediów. Nasz oddział dziecięcy walcząc o remont, konkurował z wieloma tego typu placówkami w całej Polsce.

więcej

Obrazek dla news_974
Obrazek dla news_973

Wyjątkowa Wigilia w Zakładzie Opiekuńczo - Leczniczym w Bacikach Średnich

18.12.2017

W Zakładzie Opiekuńczo Leczniczym w Bacikach Średnich prowadzonym przez powiat siemiatycki odbyło się wyjątkowe spotkanie opłatkowe dzieci, młodzieży, rodziców i pracowników ZOL oraz SP ZOZ Siemiatycze. W swoim wystąpieniu Zofia Gogołek pielęgniarka koordynująca z ZOL w Bacikach podkreślała, że spotkanie opłatkowe to bardzo ważny dzień dla wszystkich podopiecznych, którzy w ośrodku przebywają latami i nie wyjeżdżają nawet na Święta. W świątecznym spotkaniu dzieciom towarzyszyli pracownicy placówki w Bacikach i siemiatyckiego szpitala, dyrekcja, władze powiatu, kapłani i klerycy z seminarium w Drohiczynie, przedstawiciele Caritas, służby mundurowe i przyjaciele placówki. Wszystkich gości powitał dyrektor SP ZOZ w Siemiatyczach Andrzej Szewczuk, a życzenia świąteczne złożyli ks. prał. Bogusław Kiszko, ks. mitrat Andrzej Jakimiuk i wicestarosta Marek Bobel.

więcej

Obrazek dla news_971

"NAUCZYCIEL NA MEDAL" Z ZESPOŁU SZKÓŁ TECHNICZNYCH W CZARTAJEWIE

15.12.2017

Podczas uroczystej gali w Wyższej Szkole Finansów i Zarządzania w Białymstoku podsumowano plebiscyt „Nauczyciel na medal”. Organizują go wspólnie redakcje Kuriera Porannego i Gazety Współczesnej pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Podlaskiego. Wybierani są wyjątkowi pedagodzy, którzy cieszą się sympatią i uznaniem uczniów i rodziców w trzech kategoriach: Nauczyciel klas I – III, Nauczyciel klas IV – VII i gimnazjum oraz Nauczyciel szkół ponadpodstawowych.

więcej

Starosta

Marek Bobel

Starostwo Powiatowe

ul. Leg. Piłsudskiego 3
17-300 Siemiatycze
tel.: (85) 65 66 500
fax: 85 65 66 501
e-mail: powiat@siemiatycze.pl


           

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

grudzień 2020
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.