Logo Starostwo Powiatowe Siemiatycze - Przyjazny Urząd

menu

Licznik odwiedzin

W tym miesiącu: 23588
W sumie: 74219

Archiwum newsów, strona 92

Obrazek dla news_900

Droga ze szpitala – to wspólna inwestycja powiatu i miasta

04.10.2017

Powiat Siemiatycki wspólnie z Miastem Siemiatycze wybudował drogę prowadzącą ze szpitala w kierunku ulicy Legionów Piłsudskiego. To efekt zgodnego współdziałania powiatu i miasta na rzecz poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego i zapewnienia mieszkańcom bezpieczniejszego dostępu do usług zdrowotnych. Z budżetu powiatu wydatkowano na ten cel 22 tysiące 960 złotych, pozostałą część inwestycji sfinansowało Miasto Siemiatycze. Wykonawcą prac była firma „DIMEX” Budownictwo Komunikacyjne Antoni Timofiejuk z Siemiatycz. Przypominamy iż jest to droga jednokierunkowa – wjazd możliwy tylko od strony szpitala (siedziby pogotowia ratunkowego).

więcej

Obrazek dla news_899

Są pieniądze na szkolenia dla pracodawców i pracowników - dofinansowanie na kursy zawodowe, studia podyplomowe itd.

03.10.2017

Powiatowy Urząd Pracy w Siemiatyczach ogłasza nabór wniosków na dofinansowanie kształcenia ustawicznego pracowników i pracodawców w ramach rezerwy  Krajowego Funduszu Szkoleniowego. Środki KFS przeznacza się na: kursy i studia podyplomowe, egzaminy umożliwiające uzyskanie dyplomów, badania lekarskie i psychologiczne związane z realizowanym kształceniem, ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków w związku z podjętym kształceniem.

więcej

Obrazek dla news_897

Zapraszamy do współpracy instytucje i ośrodki szkoleniowe

03.10.2017

W związku z przyznaniem środków unijnych na podnoszenie kwalifikacji zawodowych w ramach projektu Kompleksowy system rozwijania kompetencji i umiejętności osób dorosłych zgodnie z potrzebami regionalnej gospodarki” Starostwo Powiatowe w Siemiatyczach pragnie zachęcić wszystkie instytucje i ośrodki szkoleniowe do zarejestrowania swojej oferty. W ramach projektu dofinansowane zostaną kursy językowe, cyfrowe, szkolenia zawodowe, a także studia podyplomowe. Aby mieszkańcy naszego powiatu mogli skorzystać z programu niezbędna jest rejestracja podmiotu świadczącego usługi szkoleniowe w Bazie Usług Rozwojowych

więcej

Obrazek dla news_896

Siemiatyccy policjanci poszukują sprawców kradzieży w drohiczyńskich świątyniach

02.10.2017

W niedzielę, 1 października dokonano kradzieży w drohiczyńskich kościołach. W drohiczyńskiej Katedrze wyłamano skarbony i zabrano ich zawartość. W kościele pw. Wszystkich Świętych przy Klasztorze sióstr Benedyktynek nieznani sprawcy otworzyli skarbony i również zabrali ich zawartość. Jeżeli ktoś posiada jakiekolwiek informacje na temat sprawców kradzieży proszony jest o pilny kontakt z Komandą Powiatową Policji w Siemiatyczach. Z informacjami można zgłaszać się osobiście lub telefonicznie pod numerem ( 85) 670 46 00  lub przez całą dobę pod nr 997. Policjanci zapewniają anonimowość.
 

więcej

Obrazek dla news_895

„Obiektywnie patrząc, koń to przeżytek” - jednak nie w gminie Drohiczyn

02.10.2017

Obiektywnie patrząc, koń to przeżytek” - mówił w 1974 roku w filmie „Nie ma mocnych” mąż Ani Pawlak. Do orania na pewno, ale zobaczyć taki "przeżytek" zaprzęgnięty do bryczki w 2017 roku to bardzo miła rzecz. Piękne konie zaprzęgnięte w nietuzinkowe bryczki można było podziwiać podczas festynu „Z koniem za Pan Brat”, który w ubiegłą niedzielę odbył się w Śledzianowie i Putkowicach Nadolnych – gm. Drohiczyn.

więcej

Obrazek dla news_894

Podczas Konwentu Powiatów dyskutowano o finansach i oświacie

02.10.2017

W Suwałkach odbyło się wspólne posiedzenie konwentów powiatów z czterech województw: podlaskiego, mazowieckiego, warmińsko-mazurskiego i lubelskiego. Było to pierwsze posiedzenie w tak szerokim gronie. Umożliwiło ono szerszą wymianę doświadczeń oraz wspólną dyskusję nad problemami i wyzwaniami stojącymi przed władzami powiatowymi. Obradom przewodniczył Starosta Jan Zalewski, Przewodniczący Konwentu Powiatów Województwa Podlaskiego – na terenie którego miało miejsce posiedzenie.

 

więcej

Obrazek dla news_892

zapraszamy na konsultacje społeczne

28.09.2017

Serdecznie zapraszamy organizacje pozarządowe oraz podmioty prowadzące działalność pożytku publicznego do czynnego udziału w konsultacjach społecznych "Programu współpracy Powiatu Siemiatyckiego z organizacjami pozarządowymi oraz z podmiotami, o których mowa w art. 3 ust. 3 ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie w roku 2018". Projekt Programu jest dostępny, w godzinach pracy urzędu, w Wydziale Oświaty, Spraw Społecznych i Rozwoju Gospodarczego (pokój 120, I piętro) Starostwa Powiatowego w Siemiatyczach oraz poniżej. Kontakt: tel. 85 65 66 578, e - mail: fundusze@siemiatycze.pl.

Opinie i uwagi o ujęcie zmian w Programie można wnosić w formie pisemnej, na formularzu konsultacji dostępnym poniżej, do dnia 12.10.2017 r.

więcej

Obrazek dla news_891

Trwają prace przy termomodernizacji Zespołu Szkół Technicznych w Czartajewie

28.09.2017

Trwają prace związane z termomodernizacją budynków Zespołu Szkół Technicznych w Czartajewie. Ekipa remontowo-budowlana ułożyła już warstwę termoizolacyjną na dachu szkoły i sali gimnastycznej. Docelowo w budynkach zostaną docieplone ściany zewnętrzne, fundamenty i stropy. W internacie zostanie wymieniona stolarka okienna, instalacja odgromowa, rynny, parapety zewnętrze i wszystkie obróbki blacharskie. Wykonany zostanie remont posadzek schodów i wejść do budynku internatu. Ponadto zostanie przebudowana i zmodernizowana kotłownia. Oba obiekty zyskają nową elewację. Szkoła wyprodukuje też energię ze słońca, bowiem na dachu szkoły zamontowane będą ogniwa fotowoltaiczne -  60 paneli. Koszt inwestycji 1 milion 857 tys. złotych. Władze Powiatu Siemiatyckiego na realizację tej inwestycji pozyskały dotację UE w wysokości 1 miliona 154 tys. złotych.

więcej

Starosta

Jan Zalewski

Przyjęcia interesantów

Starostwo Powiatowe

ul. Leg. Piłsudskiego 3
17-300 Siemiatycze
tel.: (85) 65 66 500
fax: 85 65 66 501
e-mail: powiat@siemiatycze.pl


           

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

wrzesień 2020
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.