Logo Starostwo Powiatowe Siemiatycze - Przyjazny Urząd

menu

Licznik odwiedzin

W tym miesiącu: 17950
W sumie: 68581

Archiwum newsów, strona 93

Obrazek dla news_885

Zapraszamy do udziału w Ogólnopolskim Turnieju Tańców Polskich "O Podlaską Szyszkę Siemiatycze 2017"

20.09.2017

Z wielką przyjemnością pragniemy zaprosić do udziału w 15. Międzynarodowym i 19. Ogólnopolskim Turnieju Tańców Polskich „O Podlaską Szyszkę - Siemiatycze 2017", który odbędzie się 23 września w Siemiatyczach (hala widowiskowo przy ulicy Świętojańskiej). Patronat Honorowy nad imprezą sprawuje Starosta Siemiatycki. Głównym celem turnieju jest ochrona polskiego dziedzictwa kulturowego oraz popularyzacja polskich tańców narodowych, symbolu polskiej kultury wśród dzieci i młodzieży oraz dorosłych tancerzy. Nawiązanie do tradycji ludowej oraz dbałość o tożsamość narodową wyrażoną tańcem staje się wyjątkowym wydarzeniem. Międzypokoleniowy charakter turnieju buduje także więź między Jego uczestnikami i całym środowiskiem tanecznym. Zapraszamy raz jeszcze do udziału w turnieju, by wspólnie podziwiać wspaniałych tancerzy z Podlasia i całej Polski.

więcej

Obrazek dla news_883

Nowoczesny, oszczędny i ekologiczny – będzie budynek siemiatyckiego starostwa po termomodernizacji

19.09.2017

Trwa termomodernizacja siemiatyckiego starostwa. W ramach prac między innymi zmodernizowany zostanie system centralnego ogrzewania wraz z istalacją nowych kotłów gazwych, montażem nowych grzejników oraz solarów. Wymieniona zostanie stolarka okienna i drzwiowa, ściany i dach zostaną docieplone, zmodernizowane będzie cała instalacja elektryczna i wentylacyjna, a budynek zyska nową elewację . Dodatkowo wybudowana zostanie winda dla osób niepełnosprawnych. Prace budowlane prowadzi PHU Majka z Siemiatycz. Koszt inwestycji 3 miliony 874 tys. złotych (w tym pozyskane na ten cel Fundusze Europejskie 1 milion 319 tys. złotych).

więcej

Obrazek dla news_882

Siemiatycki Dzień Sybiraka w 78. rocznicę napaści Sowietów na Polskę

17.09.2017

Dokładnie 78 lat temu, 17 września 1939 roku, Rosja sowiecka napadła na Polskę zajmując jej wschodnią część. To jednocześnie Dzień Sybiraka. W niedzielę, 17 września, w Siemiatyczach odbyły się uroczystości upamiętniające napaść Rosji sowieckiej na Polskę oraz Dzień Sybiraka. Tego dnia wspominane są losy tysięcy Polaków zesłanych na Syberię. Tradycyjnie uroczystości te rozpoczęły się w kościele pw. św. Andrzeja Boboli, gdzie stawiły się poczty sztandarowe, samorządowcy, delegacje zakładów pracy i instytucji. W uroczystościach uczestniczył Starosta Jan Zalewski, Wicestarosta Marek Bobel, Poseł RP Dariusz Piontkowski.

więcej

Obrazek dla news_881

17 WRZEŚNIA 1939 R. AGRESJA ZSRR na Polskę - Pamiętamy!

16.09.2017

78 lat temu Armia Czerwona bez wypowiedzenia wojny – łamiąc prawo międzynarodowe i polsko-radziecki pakt o nieagresji z 1932 r. (który miał obowiązywać do 31 grudnia 1945 r.) oraz protokół „o dobrosąsiedzkich stosunkach” z 1938 r. – wkroczyła na tereny II Rzeczypospolitej, walczącej już od 1 września z III Rzeszą.  Agresja ta zmusiła Polskę do walki na dwa fronty, z dwiema potęgami militarnymi. Na zajętych przez ZSRR Kresach Armia Czerwona dopuściła się wielu zbrodni wojennych i mordów na ludności cywilnej. 

więcej

Obrazek dla news_880

Powiat Siemiatycki solidarny z gminą Borek Wielkopolski - pomożemy gminie poszkodowanej przez nawałnicę

14.09.2017

Radni Powiatu Siemiatyckiego jednogłośnie podjęli uchwałę o pomocy w wysokości 10 tys. zł gminie Borek Wielkopolski, w powiecie gostyńskim (województwo wielkopolskie), która została poszkodowana przez nawałnice. Wsparcie będzie miało charakter finansowy z przeznaczeniem na usuwanie skutków żywiołu. Jest to także efekt apelu premier Beaty Szydło właśnie o solidarność z poszkodowanymi gminami. Władze Powiatu Siemiatyckiego postanowił wesprzeć jedną z gmin, które najbardziej ucierpiały. Wybór padł na Borek Wielkopolski, gdzie w wyniku sierpniowych nawałnic zniszczonych zostało wiele budynków mieszkalnych i gospodarczych.

więcej

Obrazek dla news_878

Informacja dotycząca odstrzału dzików w celu ograniczenia rozprzestrzeniania się afrykańskiego pomoru świń (ASF) w Polsce

13.09.2017

Zasady gospodarki łowieckiej w tym właściwej liczebności populacji poszczególnych gatunków zwierzyny przy zachowaniu równowagi środowiska przyrodniczego, odstrzału redukcyjnego, zastępczego, rocznych planów łowieckich określają przepisy ustawy z dnia 13 października 1995 r. Prawo łowieckie (Dz. U. z 2017 r. poz. 1295 z póżn. zm.). Stosownie do ww. ustawy gospodarka łowiecka prowadzona jest w obwodach łowieckich przez dzierżawców lub zarządców m. in. w oparciu o roczne plany łowieckie i wieloletnie łowieckie plany hodowlane.

więcej

Obrazek dla news_877

Odznaka Honorowa Województwa Podlaskiego dla Starosty siemiatyckiego

12.09.2017

Podczas Dicecezjalno - Wojewódzkich Dożynek w Perlejewie, Marszałek Województwa Podlaskiego Jerzy Leszczyński wręczył Staroście Siemiatyckiemu Janowi Zalewskiemu Odznakę Honorową Województwa Podlaskiego. To najwyższe odznaczenie, jakim Zarząd Województwa Podlaskiego może uhonorować zasłużone osoby. Starosta otrzymał odznaczenie za wybitne osiagnięca w dziedzinie realizacji przedsięwzięć istotnych dla rozwoju wojewódzwa podlaskiego.

więcej

Obrazek dla news_875

Udane Dożynki Gminy Drohiczyn

11.09.2017

Wrzesień to miesiąc, w którym obchodzone jest święto plonów rolnych, będące okazją do podziękowania i uhonorowania ciężkiej pracy rolników. Same przygotowania zaczęły się na kilka tygodni przed tak ważną uroczystością, a efekty pracy mieszkańców Gminy Drohiczyn można było podziwiać w minioną niedzielę, 10 września w Chutkowicach. W uroczystości uczestniczył Starosta Jan Zalewski. Coroczne święto plonów rolnych to także okazja do doskonałej zabawy, a na brak atrakcji nie można było narzekać. Odbyły się wystawy płodów rolnych, pokazy rękodzieła ludowego oraz kiermasze produktów kulinarnych i żywnościowych przygotowane przez sołectwa.

więcej

Starosta

Jan Zalewski

Przyjęcia interesantów

Starostwo Powiatowe

ul. Leg. Piłsudskiego 3
17-300 Siemiatycze
tel.: (85) 65 66 500
fax: 85 65 66 501
e-mail: powiat@siemiatycze.pl


           

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

luty 2020
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.