Logo Starostwo Powiatowe Siemiatycze - Przyjazny Urząd

Archiwum newsów, strona 93

Obrazek dla news_947

OGŁOSZENIE O I PRZETARGU USTNYM NIEOGRANICZONYM - zorganizowane gospodarstwo rolne w Czartajewie

21.11.2017

Zarząd Powiatu Siemiatyckiego ogłasza I przetarg ustny nieograniczony na sprzedaż zorganizowanego gospodarstwa rolnego, położonego na terenie województwa Podlaskiego, wchodzącego w skład zasobu Powiatu Siemiatyckiego o ogólnej powierzchni 250,7144 ha. Zabudowana nieruchomość rolna, położona w terenie objętym miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego, wykorzystywana jako ferma bydła z zasobem niezabudowanych gruntów rolnych, stanowiąca zorganizowane gospodarstwo rolne. Nieruchomość położona jest w środkowej części powiatu siemiatyckiego, na północ od miasta Siemiatycze.

 

więcej

Obrazek dla news_946

wsparcie dla dzieci z powiatu siemiatyckiego

21.11.2017

Powiat Siemiatycki otrzyma ponad 142 tysiące złotych dotacji z Ministerstwa Edukacji Narodowej w ramach programu kompleksowego wsparcia dla rodzin „Za życiem”. Stosowna umowę w tej sprawie ze Starosta Siemiatyckim Janem Zalewskim i Wicestarostą Markiem Bobel podpisała Minister Edukacji Narodowej. W ramach zadania Powiatowa Poradnia Psychologiczno – Pedagogiczna w Siemiatyczach przy ulicy Kościuszki 43A będzie wiodącym ośrodkiem koordynacyjno – rehabilitacyjno – opiekuńczym na terenie Powiatu Siemiatyckiego świadczącym dla dzieci potrzebujących wsparcia – bezpłatną pomoc terapeutów, fizjoterapeutów, psychologów, pedagogów, logopedów i innych specjalistów.

więcej

Obrazek dla news_945

25 lat Siemiatyckiej akademii "Andy" - wszechstronne wychowanie poprzez sport

20.11.2017

Siemiatycka Akademia "Andy", w tym roku obchodzi XXV lat istnienia. Założycielem i trenerem organizacji jest Shihan Andrzej Nowaczuk, który obchodzi XXXV lat ćwiczeń różnych sztuk walki. Za swoje sukcesy uważa nie tylko własne osiągnięcia, ale przede wszystkim osiągnięcia swoich podopiecznych. W czasie istnienia akademia wychowała wielu Mistrzów: Europy, Polski i Międzynarodowych Turniejów Karate i Kick Boxingu. Uroczysta dwudniowa gala sportowa „Andy” odbyła się w ubiegłą sobotę i niedzielę. Imprezę objął patronatem Starosta Siemiatycki, a wsparł finansowo Powiat Siemiatycki. W gali uczestniczył Wicestarosta Marek Bobel i Przewodniczący Rady Powiatu Siemiatyckiego Krzysztof Andruszkiewicz.

więcej

Obrazek dla news_944

Ułani, ułani, chłopcy malowani... mamy swoich kawalerzystów

17.11.2017

Na co dzień są studentami, urzędnikami, pracownikami różnych zawodów. W Siemiatyczach działa Towarzystwo Hippiczne "Szwadron". Nic dziwnego, że za mundurem panny sznurem. Rzeczywiście ułani siemiatyccy robią wrażenie. Piękne konie, szable, wyjściowe mundury i czapki to robi wrażenie na każdym przyglądającym się kawalerzystom. W tym roku Powiat Siemiatycki przekazał Siemiatyckiemu Towarzystwu Hippicznemu "Szwadron" dotację w wysokości 10 tysięcy złotych na realizację zadania pod nazwą „W przededniu 100. Rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę – Kawalerzyści z Powiatu Siemiatyckiego w hołdzie Piłsudczykom”. W ramach tego zadania stowarzyszenie zakupiło nowe mundury dla kawalerzystów - członków stowarzyszenia. Po co powstał "Szwadron"? Bo kochają polską historię, chcą rozniecić iskierkę patriotyzmu wśród młodzieży...
 

więcej

Obrazek dla news_943

Ruszają pożyczki na rozwój turystyki

17.11.2017

Minister Rozwoju i Finansów powierzył 200 mln zł Bankowi Gospodarstwa Krajowego, który będzie je udostępniać firmom z sektora MŚP prowadzącym działalność w branży turystycznej i okołoturystycznej (wg PKD) na terenie pięciu województw: warmińsko-mazurskiego, podlaskiego, lubelskiego, świętokrzyskiego, podkarpackiego. Zachętą dla firm jest atrakcyjne oprocentowanie pożyczek (de minimis) oraz brak prowizji czy dodatkowych kosztów. Na szczególne preferencje liczyć mogą Miejsca Przyjazne Rowerzystom (MPRy) Wschodniego Szlaku Rowerowego Green Velo oraz młode przedsiębiorstwa (do dwóch lat działalności).

więcej

Obrazek dla news_942

Zapraszamy na XIV Międzynarodowy Przegląd Pieśni Religijnej i Paraliturgicznej w siemiatyczach

16.11.2017

Dekanalny Instytut Kultury Prawosławnej w Siemiatyczach, parafie prawosławne pw. Zmartwychwstania Pańskiego w Siemiatyczach i pw. Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Siemiatyczach zapraszają na XIV Międzynarodowy Przegląd Pieśni Religijnej i Paraliturgicznej. Przegląd odbędzie się w dniach 17 – 19 listopada w cerkwi pw. Zmartwychwstania Pańskiego w Siemiatyczach. Przegląd jest współfinansowany z budżetu Województwa Podlaskiego i Powiatu Siemiatyckiego.
 

więcej

Obrazek dla news_941

Piszą o nas na Litwie

15.11.2017

"Dzięki dofinansowaniu powiatu siemiatyckiego z okazji 11 listopada zorganizowano w Siemiatyczach wielkie patriotyczne widowisko Festiwal Pieśni i Tańców Polskich. Na scenie wystąpiło ponad 200 artystów. Wśród nich znaleźli się tancerze z Zespółu Tańca Ludowego "Perła" z Niemeczyna i z Zespołu Pieśni i Tańca "Świtezianka". Przed licznie zgromadzoną publicznością wystąpili również tancerze z "Małego Podlasia", instrumentaliści oraz chór siemiatyckiej Szkoły Muzycznej I stopnia im. Wojciecha Kilara, ZPiT "Sokołowianie" z Sokołowa Podlaskiego oraz orkiestra OSP z Liwa" - pisze największy Polski portal internetowy na Litwie.

więcej

Obrazek dla news_940

Rusza nabór na bony edukacyjne i kursy zawodowe w Powiecie Siemiatyckim

15.11.2017

Projekt zintegrowany „Kompleksowy system rozwijania kompetencji i umiejętności osób dorosłych zgodnie z potrzebami regionalnej gospodarki 3.2.1/3.2.2 RPO” jest realizowany przez Miasto Łomża jako Lidera projektu w partnerstwie z powiatami: bielskim, hajnowskim, kolneńskim, łomżyńskim, siemiatyckim, wysokomazowieckim i zambrowskim oraz NOT w Łomży. Projekt obejmuje dwa rodzaje bonów edukacyjnych:1. (Poddziałanie 3.2.1) bon na: szkolenia i kursy z informatyki, szkolenia i kursy z języków obcych, kursy kompetencji ogólnych, studia podyplomowe. Poddziałanie 3.2.2) bon na szkolenia zawodowe (szkolenie nadające kwalifikacje zawodowe lub umiejętności zawodowe: Kwalifikacyjny Kurs Zawodowy (KKZ), Kurs Umiejętności Zawodowych (KUZ), zgodnie z rozporządzeniem MEN z dnia 18 sierpnia 2017 w sprawie kształcenia ustawicznego w formach pozaszkolnych).

 

więcej

Starosta

Marek Bobel

Starostwo Powiatowe

ul. Leg. Piłsudskiego 3
17-300 Siemiatycze
tel.: (85) 65 66 500
fax: 85 65 66 501
e-mail: powiat@siemiatycze.pl


           

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

grudzień 2020
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.