Logo Starostwo Powiatowe Siemiatycze - Przyjazny Urząd

menu

Licznik odwiedzin

W tym miesiącu: 1122
W sumie: 241814

Archiwum newsów, strona 94

Obrazek dla news_754

Szkoła pamięta - uroczysta akademia w 226 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja

28.04.2017

W piątek, 28 kwietnia w Zespole Szkół Specjalnych w Siemiatyczach odbyła się uroczysta akademia z okazji zbliżającej się 226 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Młodzi aktorzy bardzo trafnie przedstawili genezę Konstytucji 3 Maja, która odegrała ogromną rolę w historii naszej Ojczyzny. Przedstawiona przez nich żywa lekcja historii miała na celu przybliżyć tamte wzniosłe wydarzenia związane z uchwaleniem pierwszej w Europie, a drugiej na świecie konstytucji.

więcej

Obrazek dla news_752

Biuro ARiMR w Siemiatyczach wydłuża godziny pracy

27.04.2017

Wychodząc naprzeciw rolnikom, którzy nie złożyli jeszcze wniosku o płatności obszarowe, Biuro Powiatowe ARiMR w Siemiatyczach wydłuża godziny pracy. Biuro będzie czynne: 2 maja w godz. 7.30-15.30, w dniach 4-6 maja od 6.00 do 20.00, 8-13 maja od 6.00 do 20.00 oraz 15 maja 6.00-22.00. Rolnik, który nie zdąży złożyć wniosku o dopłaty bezpośrednie do 15 maja, musi liczyć się z tym, że jego płatności będą pomniejszane o 1% za każdy roboczy dzień zwłoki.

więcej

Obrazek dla news_751

WOŚP kupiła nowe łóżka na oddział dziecięcy siemiatyckiego szpitala

27.04.2017

Radość na oddziale dziecięcym siemiatyckiego szpitala, gdzie trafił sprzęt kupiony za sprawą Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W sumie Fundacja WOŚP podarowała Oddziałowi Pediatrycznemu: 13 łóżeczek dla niemowląt, 11 łóżek dziecięco-młodzieżowych, 24 szafki przyłóżkowe, 2 pompy infuzyjne oraz 1 pulsoksymetr. Wartoścć otrzymanego sprzetu to ponad 100 tysięcy złotych. Tym bardziej szkoda, że w 2016 i 2017 roku w Siemiatyczach nie odbył się finał WOŚP.

więcej

Obrazek dla news_750

Piękna lekcja patriotyzmu - II Siemiatycki Marsz Biało Czerwony

27.04.2017

Kilkaset osób wzięło udział w "Biało-Czerwonym" marszu, który dzisiaj przeszedł ulicami Siemiatycz. Głównie byli to uczniowie szkół z terenu miasta i gminy Siemiatycze. Do wzięcia udziału w tej nietypowej lekcji historii zaprosiło siemiatyckie Liceum Ogólnokształcące. Wszyscy ubrani w biało-czerwone stroje, niosąc flagi oraz baloniki w kolorach narodowych utworzyli żywą flagęMłodzi i starsi patrioci pokazali, że Polska oraz biało-czerwone barwy znaczą dla nich wiele. W marszu uczestniczył Starosta Jan Zalewski, Wicestarosta Marek Bobel, Zastępca Burmistrza Siemiatycz Henryk Czmut, Sekretarz Gminy Siemiatycze Joanna Miłkowska. Wszystko odbywało się w związku z tegorocznym Świętem Flagi i zbliżającą się kolejną rocznicą uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

więcej

Obrazek dla news_749

Dzień Inwalidy w Powiecie Siemiatyckim

26.04.2017

W środę  26 kwietnia w Siemiatyczach odbyły się uroczyste obchody Dnia Inwalidy zorganizowane przez Zarząd Rejonowy Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Siemiatyczach. W uroczystości wziął udział Wicestarosta Marek Bobel oraz przedstawiciele Urzędu Miasta Siemiatycze oraz Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej. Wicestarosta w swoim wystąpieniu w tym szczególnym dniu życzył Wszystkim Członkom Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Siemiatyczach samych radosnych, pozbawionych trosk chwil, zdrowia, a uśmiech żeby towarzyszył wszystkim każdego dnia i znaczył chwile dalszego życia.Oprawę muzyczną zapewnił zespół Kalina z Żurobic.

więcej

Obrazek dla news_747

Dbamy o las. Sadzimy dęby w powiecie siemiatyckim!

25.04.2017

Starosta Jan Zalewski, Wicestarosta Marek Bobel i Przewodniczący Rady Powiatu Siemiatyckiego Krzysztof Andruszkiewicz uczestniczyli w ogólnopolskiej kampanii edukacyjno-promocyjnej "1000 drzew na minutę". Akcję koordynowało Nadleśnictwo Nurzec, które w wyznaczonym miejscu na terenie Leśnictwa Adamowo przygotowało teren pod sadzenie dębów szypułkowych. W ciągu jednego dnia udało się zasadzić blisko 1300 młodych drzew.

więcej

Obrazek dla news_746

ZST Czartajew - "Dobry zawód - lepsza przyszłość"

24.04.2017

Zespół Szkół Technicznych w Czartajewie zorganizował dzień otwarty. Pojawili się na nim gimnazjaliści, którzy poszukują dla siebie odpowiedniej szkoły, na dalszy etap kształcenia. Uczniowie klas trzecich i ich rodzice spotkali się z dyrekcją szkoły, kadrą pedagogiczną, starszymi koleżankami i kolegami. W dniu otwartym uczestniczył starosta Jan Zalewski oraz wicestarosta Marek Bobel, którzy zachęcali gimnazjalistów do podjęcia dalszej nauki w Czartajewie. Na młodzież odwiedzającą w tym dniu szkołę czekało wiele atrakcji i niespodzianek. Szkoła oferuje atrakcyjne kierunki kształcenia dla każdego. Dla uczniów podejmujących naukę w ZST w Czartajewie przewidziane są wyjazdy na bezpłatne staże zagraniczne, na przykład do Grecji, czy Portugalii.

więcej

Obrazek dla news_745

Trwają prace przy budowie boiska wielofunkcyjnego w Czartajewie

21.04.2017

Zmierza ku końcowi budowa boiska wielofunkcyjnego przy Zespole Szkół Rolniczych w Czartajewie. Nowy obiekt sportowy będzie wyposażony w boisko do gry w: koszykówkę, piłkę ręczną, siatkówkę. inwestycja będzie ogólnodostępnym obiektem sportowo – rekreacyjnym zarówno dla uczniów szkół, jak i społeczności lokalnej. Ponadto zachęci młodzież do prowadzenia aktywnego trybu życia. Prace budowlane wykonywane są przez firmę „Ada-Light” z Gostynina. Inwestycja dofinansowana jest kwotą 240 tysięcy złotych ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej. Termin zakończenia prac budowlanych został wyznaczony na 15 maja.

więcej

Obrazek dla news_744

Młodzi rolnicy z Ostrożan na stażu zawodowym w Grecji

21.04.2017

Trzydziestoosobowa grupa uczniów z Technikum Rolniczego Zespołu Szkół Rolniczych w Ostrożanach wyjechała na dwutygodniowy staż zawodowy w Grecji. W trakcie pobytu nie zabraknie mnóstwa okazji do poszerzania specjalistycznej wiedzy teoretycznej i praktycznej związanej z zawodem rolnika, między innymi rodzajami i metodami upraw prowadzonych w Grecji, technologiami wykorzystywanymi w rolnictwie greckim i europejskim, czy efektywnym zarządzaniem produkcją rolną oraz hodowlą zwierząt.

więcej

Obrazek dla news_743

O bezpieczeństwie i jak możemy na nie wpłynąć

20.04.2017

Debata społeczna "Porozmawiajmy o bezpieczeństwie - możesz mieć na nie wpływ", która odbyła się 20 kwietnia w Starostwie Powiatowym w Siemiatyczach między innymi dała możliwość wypowiedzenia się na temat funkcjonowania Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, którą obsługuje policja, a także wprowadzanych narzędzi i programów społecznych mających na celu przybliżenie mieszkańcom powiatu siemiatyckiego możliwości kontaktu z policją, a przez to poprawę bezpieczeństwa. Spotkanie rozpoczęło cykl pomniejszych debat, które w 2017 roku odbywać się będą na terenie całego powiatu siemiatyckiego celem zdiagnozowania zagrożeń doskwierających mieszkańcom poszczególnych gmin.

więcej

Starosta

Jan Zalewski

Przyjęcia interesantów

Starostwo Powiatowe

ul. Leg. Piłsudskiego 3
17-300 Siemiatycze
tel.: (85) 65 66 500
fax: 85 65 66 501
e-mail: powiat@siemiatycze.pl


           

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

kwiecień 2020
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.