Logo Starostwo Powiatowe Siemiatycze - Przyjazny Urząd

menu

Licznik odwiedzin

W tym miesiącu: 23633
W sumie: 74264

Archiwum newsów, strona 94

Obrazek dla news_878

Informacja dotycząca odstrzału dzików w celu ograniczenia rozprzestrzeniania się afrykańskiego pomoru świń (ASF) w Polsce

13.09.2017

Zasady gospodarki łowieckiej w tym właściwej liczebności populacji poszczególnych gatunków zwierzyny przy zachowaniu równowagi środowiska przyrodniczego, odstrzału redukcyjnego, zastępczego, rocznych planów łowieckich określają przepisy ustawy z dnia 13 października 1995 r. Prawo łowieckie (Dz. U. z 2017 r. poz. 1295 z póżn. zm.). Stosownie do ww. ustawy gospodarka łowiecka prowadzona jest w obwodach łowieckich przez dzierżawców lub zarządców m. in. w oparciu o roczne plany łowieckie i wieloletnie łowieckie plany hodowlane.

więcej

Obrazek dla news_877

Odznaka Honorowa Województwa Podlaskiego dla Starosty siemiatyckiego

12.09.2017

Podczas Dicecezjalno - Wojewódzkich Dożynek w Perlejewie, Marszałek Województwa Podlaskiego Jerzy Leszczyński wręczył Staroście Siemiatyckiemu Janowi Zalewskiemu Odznakę Honorową Województwa Podlaskiego. To najwyższe odznaczenie, jakim Zarząd Województwa Podlaskiego może uhonorować zasłużone osoby. Starosta otrzymał odznaczenie za wybitne osiagnięca w dziedzinie realizacji przedsięwzięć istotnych dla rozwoju wojewódzwa podlaskiego.

więcej

Obrazek dla news_875

Udane Dożynki Gminy Drohiczyn

11.09.2017

Wrzesień to miesiąc, w którym obchodzone jest święto plonów rolnych, będące okazją do podziękowania i uhonorowania ciężkiej pracy rolników. Same przygotowania zaczęły się na kilka tygodni przed tak ważną uroczystością, a efekty pracy mieszkańców Gminy Drohiczyn można było podziwiać w minioną niedzielę, 10 września w Chutkowicach. W uroczystości uczestniczył Starosta Jan Zalewski. Coroczne święto plonów rolnych to także okazja do doskonałej zabawy, a na brak atrakcji nie można było narzekać. Odbyły się wystawy płodów rolnych, pokazy rękodzieła ludowego oraz kiermasze produktów kulinarnych i żywnościowych przygotowane przez sołectwa.

więcej

Obrazek dla news_873

Dożynki Wojewódzkie 2017 – święto plonów mieszkańców Podlasia

11.09.2017

Coroczne Wojewódzkie Święto Plonów odbyło się 9 września w Perlejewie. Uroczystość jest podsumowaniem całorocznego trudu rolników, a jednocześnie stanowi wspaniałą okazję do międzypokoleniowej integracji i wyrażenia dumy z przynależności do wspólnoty, którą łączą wspólne wartości: umiłowanie rodzimej ziemi, szacunek do pracy i chleba. Ten szczególny szacunek do chleba wyróżnia nas spośród innych narodów. Podczas dożynkowego obrzędu dzielimy się nim i dziękujemy tym, którym go zawdzięczamy. Na wojewódzkie święto plonów przyjechali mieszkańcy z najdalszych gmin, a także parlamentarzyści, władze regionu i poszczególnych samorządów. W uroczystościach uczestniczył Starosta Jan Zalewski, Wicestarosta Marek Bobel, Przewodniczący Rady Powiatu Siemiatyckiego Krzysztof Andruszkiewicz, Wiceprzewodniczący Rady Powiatu siemiatyckiego Franciszek Czarkowski, Radni Powiatu Siemiatyckiego.

więcej

Obrazek dla news_872

W starostwie można zapłacić kartą płatniczą

08.09.2017

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom Mieszkańców, w kasie starostwa wprowadziliśmy bezgotówkową formę płatności. W starostwie, aby uiścić opłaty za podatki, nie trzeba mieć przy sobie żywej gotówki. Terminal płatniczy został zainstalowany w okienku kasowym na parterze. Za pomocą karty można uregulować opłaty komunikacyjne i geodezyjne. Mamy nadzieję, że przyjmowanie opłat w formie bezgotówkowej będzie dla Państwa wygodne, zaoszczędzi czas, zwiększy bezpieczeństwo transakcji, a dla urzędu przełoży się na usprawnienie prac całej instytucji. Warto zaznaczyć, że zarówno klient jak i starostwo nie będą ponosić żadnych dodatkowych kosztów  związanych z uiszczaniem opłat kartą.

więcej

Obrazek dla news_871

Rekompensaty za nieutrzymywanie świń - Przedłużony terminy składania wniosków

07.09.2017


Do 14 sierpnia rolnicy – producenci świń niespełniający zasad określonych w programie bioasekuracji mogli składać wnioski o przyznanie rekompensaty za nieutrzymywanie świń. Ministerstwo Rolnictwa wydłuża ten termin do 31 października 2017 r. termin składania wniosków o rekompensaty za nieprzerwane nieutrzymywanie świń przez rolników nie będących w stanie dostosować swoich gospodarstw do wymagań programu bioasekuracji mającego na celu zapobiegania szerzenia się afrykańskiego pomoru świń ASF.

więcej

Obrazek dla news_869

Intensywne prace przy termomodernizacji siemiatyckiego LO

06.09.2017

Intensywnie przebiegają prace związane z termomodernizacją Zespołu Szkół przy ulicy Kościuszki (siemiatyckiego LO). Inwestycja finansowana jest ze środków unijnych i Powiatu Siemiatyckiego. Koszt 1 milion 999 tys. złotych. Obecnie ocieplany jest dach i ściany sali sportowej oraz ściany budynku LO od strony wschodniej, północnej i południowej. Dzięki termomodernizacji budynków, zmniejszą się rachunki za ich eksploatowanie i utrzymanie, a zaoszczędzone pieniądze Powiat Siemiatycki przeznaczy na kolejne inwestycje niezbędne naszym mieszkańcom.

więcej

Starosta

Jan Zalewski

Przyjęcia interesantów

Starostwo Powiatowe

ul. Leg. Piłsudskiego 3
17-300 Siemiatycze
tel.: (85) 65 66 500
fax: 85 65 66 501
e-mail: powiat@siemiatycze.pl


           

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

wrzesień 2020
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.